


Ejerlejlighed
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
August
Udbudt til salg på boligsiden
13.495.000 kr.
April
Solgt, alm. frit salg
10.650.000 kr.
2008
sep.
Solgt, alm. frit salg
6.500.000 kr.
August
Udbudt til salg på boligsiden
13.495.000 kr.
April
Solgt, alm. frit salg
10.650.000 kr.
2008
sep.
Solgt, alm. frit salg
6.500.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 75.033 indbyggere i Gentofte Kommune. Kommuneskatten er på 24,24% og grundskyldspromillen på 5,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Skovshoved Skole | 1,7 km | 3,8 af 6.0 | 8,2 af 12 |
| Skovgårdsskolen | 1,8 km | 3,8 af 6.0 | 8,8 af 12 |
| Ordrup Skole | 2,4 km | 3,8 af 6.0 | 8,5 af 12 |
Teaterfløjen i Arne Jacobsens hvide byI 1936 tegnede Arne Jacobsen hele Bellevue-komplekset i ét greb – teater, restaurant og hvad man dengang kaldte en dansesal. Den hvide, maritime funktionalisme stod i skarp kontrast til alt, hvad der ellers blev bygget i Danmark på det tidspunkt, og komplekset får stadig den dag i dag folk til at trille lidt langsommere forbi på Strandvejen. Bellevue er en helstøbt konceptuel arkitektonisk drøm, og i folkemunde kaldes området stadig for Arne Jacobsens Hvide