home

I ejendomsmæglerkæden home findes der 178 forskellige forretninger, der ligger spredt ud over hele landet. Dermed har home har også butikker i de fleste af landets kommuner.

Kigger du inden for i en af de lokale home-butikker, vil du møde en af de lokale ejendomsmæglere, som er én blandt de i alt næsten 900 medarbejdere, der er ansat i home-kæden.

Home er skabt som en franchisekæde. Det betyder, at den lokale ejendomsmægler i dit nabolag har åbnet sin butik som en del af en større kæde, og samlet har home cirka 110 af disse franchisetagere. De har hver især åbnet en eller flere home-butikker, som drives selvstændigt, men under home-kædens navn og inden for homes koncept.

Hver enkelt home-butik indgår på den måde som en del af selskabet home A/S, der er ejet af Realkredit Danmark. Sidstnævnte blev i 2001 købt af Danske Bank, og dermed er home i dag ejendomsmæglerkæde for Danske Bank-koncernen.

Som sælger eller køber er det dog primært den enkelte ejendomsmægler fra home, som du vil have kontakt med igennem din proces med at sælge eller købe en bolig.

Vil du finde den home-butik, som ligger tættest på dig, kan du gøre netop det i listen, som du finder herunder.

Home igennem 30 år

Homes historie har rødder tilbage til 1989, hvor ejendomsmæglerkæden blev skabt. Siden er den vokset sig større, og i dag hører home til blandt de største ejendomsmæglerkæder i Danmark.

Home består af flere forretninger: home Erhverv, der er målrettet virksomheder, og home, der fokuserer på privatpersoner og salg af private boliger.

Inden for de to hovedområder beskæftiger home sig med salg af stort set alle boligtyper. Det gælder både erhvervsejendomme og privatboliger i form af villaer og rækkehuse, lejligheder og sommerhuse. Dertil kommer, at home igennem flere år har arbejdet med projektudvikling og projektsalg.

Hos home er der samtidig nogle af ejendomsmæglerne, der er uddannet købermæglere. Det vil sige, at de er certificeret til at vejlede og guide boligkøberne.

For langt de fleste vil det være mødet med den lokale home-ejendomsmægler, der er interessant.

Hvis du er interesseret i at få indsigt i de øvrige forhold om home-kæden, får du her et par supplerende oplysninger:

  • I front for home finder du Uffe Drejer, der er administrerende direktør i home. Carsten Nøddebo Rasmussen er bestyrelsesformand for home A/S og administrerende direktør for Realkredit Danmark.
  • Ejendomsmæglere i home er ligesom cirka 90 procent af landets øvrige ejendomsmæglere medlem af Dansk Ejendomsmæglerforening.
  • Home ejer aktier i Boligsiden, og homes administrerende direktør Uffe Drejer sidder i Boligsidens bestyrelse.

home København City

Højbro Plads 13, 1200 København K
33 91 22 91 - city@home.dk

home Christianshavn

Strandgade 20, 1401 København K
32 95 14 00 - christianshavn@home.dk

home Vesterbro

Ny Carlsberg Vej 27, 1760 København V
33 26 02 60 - Vesterbro@home.dk

home Frederiksberg C

H.C. Ørsteds Vej 51, 1879 Frederiksberg C
31 16 18 18 - frederiksbergc@home.dk

home Falkoner Allé

Allegade 28, 2000 Frederiksberg
38 14 61 61 - falkoneralle@home.dk

home Frederiksberg

Allegade 28, 2000 Frederiksberg
33 23 18 18 - frederiksberg@home.dk

home Østerbro - Ndr. Frihavnsgade

Ndr. Frihavnsgade 71, 2100 København Ø
35 42 55 55 - oesterbro@home.dk

home Østerbro - Svanemøllen

Østerbrogade 153, 2100 København Ø
39 15 78 70 - svanemoellen@home.dk

home Nordhavn

Sandkaj 11, 2150 Nordhavn
35 25 12 00 - nordhavn@home.dk

home Nørrebro

Jagtvej 49, 2200 København N
35 84 00 55 - noerrebro@home.dk

home Amagerbro - Islands Brygge

Amager Boulevard 132, 2300 København S
32 64 31 00 - amagerbro@home.dk

home Amager - Sundby

Amagerbrogade 154, 2300 København S
32 84 04 44 - sundby@home.dk

home Amager - Sundbyvester

Amagerbrogade 252, 2300 København S
32 51 21 41 - sundbyvester@home.dk

home Amager - Kastrupvej

Kastrupvej 89, 2300 København S
32 97 14 00 - kastrupvej@home.dk

home Ørestad

Ørestads Boulevard 57D, 2300 København S
32 48 35 00 - oerestad@home.dk

home Nordvest - Emdrup

Frederiksborgvej 13, 2400 København NV
38 88 88 89 - nordvest@home.dk

home Sydhavnen & Projektsalg

Teglholmsgade 66A st, 2450 København SV
33 33 03 05 - teglholmen@home.dk

home Valby City

Toftegårds Allé 31, 2500 Valby
36 30 60 88 - valby.sv@home.dk

home Valby

Valby Langgade 203, 2500 Valby
36 16 05 55 - valby@home.dk

home Glostrup - Albertslund - Brøndby

Hovedvejen 126, 2600 Glostrup
43 43 41 41 - glostrup@home.dk

home Rødovre

Tårnvej 2, 2610 Rødovre
36 70 19 19 - roedovre@home.dk

home Taastrup

Taastrup Hovedgade 105, 2630 Taastrup
43 99 62 60 - taastrup@home.dk

home Hedehusene

Hovedgaden 427, 2640 Hedehusene
36 14 10 40 - hedehusene@home.dk

home Hvidovre

Hvidovrevej 406, 2650 Hvidovre
36 77 18 28 - hvidovre@home.dk

home Vallensbæk – Ishøj

Vallensbæk Strandvej 294, 2665 Vallensbæk Strand
70 50 01 00 - 222@home.dk

home Greve-Karlslunde

Hundige Strandvej 216, 2670 Greve
70 50 01 00 - greve@home.dk

home Solrød

Solrød Center 48, 2680 Solrød Strand
70 50 01 00 - solroed@home.dk

home Brønshøj

Frederikssundsvej 145, 2700 Brønshøj
38 28 18 18 - broenshoej@home.dk

home Vanløse

Jyllingevej 18, 2720 Vanløse
38 71 33 00 - vanloese@home.dk

home Herlev

Bangs Torv, Herlev Hovedgade 125, 2730 Herlev
44 53 18 18 - herlev@home.dk

home Ballerup

Bydammen 1D, 2750 Ballerup
44 68 20 55 - ballerup@home.dk

home Smørum

Flodvej 75L, 2765 Smørum
36 14 10 46 - smoerum@home.dk

home Kastrup, Tårnby & Dragør

Kongelundsvej 296, 2770 Kastrup
32 82 01 00 - kastrup@home.dk

home Kgs. Lyngby

Jernbanevej 4, 2800 Kongens Lyngby
45 93 24 44 - lyngby@home.dk

home Gentofte

Gentoftegade 27a, 2820 Gentofte
39 77 45 00 - gentofte@home.dk

home Vangede

Mosegårdsvej 1, 2820 Gentofte
38 41 39 30 - vangede@home.dk

home Virum

Virum Torv 5, 2830 Virum
88 27 18 88 - virum@home.dk

home Holte

Øverødvej 3B, 2840 Holte
45 41 01 44 - holte@home.dk

home Søborg - Dyssegård

Søborg Hovedgade 87, 2860 Søborg
39 67 18 18 - soeborg@home.dk

home Bagsværd

Bagsværd Hovedgade 113, 2880 Bagsværd
44 98 18 18 - bagsvaerd@home.dk

home Hellerup

Strandvejen 132A, 2900 Hellerup
39 62 76 26 - hellerup@home.dk

home Charlottenlund - Klampenborg

Lindegårdsvej 10 A, 2920 Charlottenlund
39 64 59 00 - charlottenlund@home.dk

home Hørsholm - Rungsted

Rungstedvej 19B, 2970 Hørsholm
49 21 49 21 - hoersholm@home.dk

home Nivå - Kokkedal

Niverød Kongevej 5, 2990 Nivå
49 14 14 49 - nivaa@home.dk

home Helsingør

Kongensgade 8, 3000 Helsingør
49 21 49 21 - helsingoer@home.dk

home Humlebæk

Humlebæk Center 29A, 3050 Humlebæk
49 19 08 00 - humlebaek@home.dk

home Espergærde - Snekkersten

Strandvejen 157A, 3060 Espergærde
49 13 50 00 - espergaerde@home.dk

home Hornbæk

Ndr. Strandvej 355, 3100 Hornbæk
49 70 13 12 - hornbaek@home.dk

home Helsinge-Græsted

Østergade 3, 3200 Helsinge
88 20 94 10 - helsinge@home.dk

home Tisvildeleje-Vejby

Hovedgaden 57, 3220 Tisvildeleje
88 20 94 20 - tisvildeleje@home.dk

home Gilleleje

Smidstrup Strandvej 69, 3250 Gilleleje
48 31 88 44 - 157@home.dk

home Frederiksværk-Skævinge

Nørregade 9, 3300 Frederiksværk
88 20 92 80 - frederiksvaerk@home.dk

home Hundested

Nørregade 37C, 3390 Hundested
88 20 92 80 - hundested@home.dk

home Hillerød

Nordstensvej 9, 3400 Hillerød
88 20 93 30 - hilleroed@home.dk

home Allerød

Kollerødvej 23, 3450 Allerød
38 40 37 00 - alleroed@home.dk

home Birkerød

Teglporten 18, 3460 Birkerød
49 21 49 21 - birkeroed@home.dk

home Fredensborg

Jernbanegade 16, 3480 Fredensborg
49 21 49 21 - fredensborg@home.dk

home Værløse

Kollekollevej 2, 3500 Værløse
44 48 48 66 - vaerloese@home.dk

home Farum

Farum Hovedgade 50 B, 3520 Farum
44 95 20 77 - farum@home.dk

home Frederikssund-Slangerup

Jernbanegade 7, 3600 Frederikssund
70 20 00 20 - frederikssund@home.dk

home Jægerspris

Hovedgaden 32D, 3630 Jægerspris
70 20 00 20 - jaegerspris@home.dk

home Stenløse - Ølstykke

Egedal Centret 11, 3660 Stenløse
70 10 10 14 - stenloese@home.dk

home Rønne

Lille Torv 2, 3700 Rønne
56 95 75 51 - roenne@home.dk

home Nexø

Aasen 1, 3730 Nexø
56 49 30 87 - nexoe@home.dk

home Roskilde

Ringstedgade 32, 4000 Roskilde
55 55 40 00 - roskilde@home.dk

home Bramsnæs

Bygaden 50, 4070 Kirke Hyllinge
46 40 00 84 - bramsnaes@home.dk

home Ringsted

Torvet 4, 4100 Ringsted
57 67 46 00 - ringsted@home.dk

home Sorø

Slagelsevej 1, 4180 Sorø
57 87 05 00 - soroe@home.dk

home Slagelse

Fisketorvet 11, 4200 Slagelse
58 50 21 10 - slagelse@home.dk

home Korsør

Caspar Brands Plads 9, 4220 Korsør
58 36 00 20 - korsoer@home.dk

home Skælskør

Nytorv 2, 4230 Skælskør
58 19 02 68 - skaelskoer@home.dk

home Holbæk

Labæk 13, 4300 Holbæk
59 43 59 59 - holbaek@home.dk

home Lejre

Blæsenborgvej 2 c, 4320 Lejre
70 22 35 33 - lejre@home.dk

home Kalundborg

Bredgade 45, 4400 Kalundborg
59 51 56 00 - kalundborg@home.dk

home Nykøbing Sjælland

Vesterbro Torv 2, 4500 Nykøbing Sj
59 93 10 00 - nykoebing.s@home.dk

home Asnæs

Storegade 2B, 4550 Asnæs
59 65 01 65 - asnaes@home.dk

home Lyngen

Lyngvej 94, 4560 Vig
59 31 86 20 - lyngen@home.dk

home Vig

Vig Hovedgade 30, 4560 Vig
59 31 82 20 - vig@home.dk

home Rørvig

Toldbodvej 23, 4581 Rørvig
59 91 95 30 - roervig@home.dk

home Køge

Søndre Allé 12, 4600 Køge
56 66 00 13 - koege@home.dk

home Næstved

Præstøvej 22, 4700 Næstved
55 77 41 00 - naestved@home.dk

home Næstved City

Ramsherred 6B, 4700 Næstved
70 60 21 22 - naestvedcity@home.dk

home Vordingborg

Algade 11, 4760 Vordingborg
55 37 11 95 - vordingborg@home.dk

home Møn

Storegade 66, 4780 Stege
55 81 15 51 - stege@home.dk

home Nykøbing Falster

Brovejen 10, 4800 Nykøbing F
54 84 40 00 - nykoebing.f@home.dk

home Marielyst Falster

Marielyst Strandvej 40, 4873 Væggerløse
54 84 40 20 - marielyst@home.dk

home Nysted

Adelgade 22 A, 4880 Nysted
54 84 40 30 - nysted@home.dk

home Lolland

Vestergade 9, 4930 Maribo
54 84 40 50 - maribo@home.dk

home Ejerlejlighedsbutikken

Albani Torv 2, 5000 Odense C
65 45 83 90 - odense.ejerlejl@home.dk

home Skibhusvej

Skibhusvej 126, 5000 Odense C
66 13 93 00 - skibhusvej@home.dk

home Tarup

Rugårdsvej 210, 5210 Odense NV
66 16 50 66 - tarup@home.dk

home Odense Syd-Øst

Ørbækvej 101, 5220 Odense SØ
65 90 40 80 - odense-sydoest@home.dk

home Hunderup

Læssøegade 178, 5230 Odense M
66 14 42 33 - odense.m@home.dk

home Dalum

Faaborgvej 24, 5250 Odense SV
63 12 55 40 - dalum@home.dk

home Odense Nord

Karlavej 2, 5270 Odense N
66 18 59 20 - odensenord@home.dk

home Kerteminde - Munkebo

Hans Schacksvej 6, 5300 Kerteminde
65 32 44 04 - kerteminde@home.dk

home Nordfyn

Søndergade 23, 5450 Otterup
64 82 42 32 - nordfyn@home.dk

home Middelfart

Havnegade 47, 5500 Middelfart
64 41 80 90 - middelfart@home.dk

home Ejby-Aarup

Algade 8, 5592 Ejby
64 46 20 10 - ejby@home.dk

home Faaborg

Mellemgade 13, 5600 Faaborg
63 21 27 00 - faaborg@home.dk

home Assens

Damgade 12, 5610 Assens
64 71 50 70 - assens@home.dk

home Svendborg

Tinghusgade 18, 5700 Svendborg
62 21 42 00 - svendborg@home.dk

home Ringe

Algade 15, 5750 Ringe
62 62 46 46 - ringe@home.dk

home Nyborg

Korsgade 17, 5800 Nyborg
65 31 64 64 - nyborg@home.dk

home Kolding Åpark

Kolding Åpark 8N, 6000 Kolding
75 52 09 33 - kolding.aapark@home.dk

home Kolding - Slotsallé

Slotsalle 11, 6000 Kolding
75 52 03 11 - kolding.slotsalle@home.dk

home Haderslev - Vojens

Storegade 30, 6100 Haderslev
74 53 05 45 - haderslev@home.dk

home Aabenraa

Rådhusgade 7, 6200 Aabenraa
74 62 40 45 - aabenraa@home.dk

home Tønder

Vestergade 7, 6270 Tønder
74 72 62 70 - toender@home.dk

home Broager

Storegade 7, 6310 Broager
74 44 16 98 - broager@home.dk

home Sønderborg

Møllebakken 7, 6400 Sønderborg
74 42 65 75 - soenderborg@home.dk

home Vejen

Nørregade 5, 6600 Vejen
75 36 53 00 - vejen@home.dk

home Esbjerg - Strandbygade

Strandbygade 13, 6700 Esbjerg
75 13 70 11 - strandbygade@home.dk

home Bramming

Storegade 24, 6740 Bramming
75 10 15 55 - bramming@home.dk

home Ribe

J. Lauritzens Plads 4, 6760 Ribe
75 42 48 00 - ribe@home.dk

home Varde

Murtfeldts Plads 7, 6800 Varde
76 88 86 22 - varde@home.dk

home Nr. Nebel

Bredgade 48, 6830 Nørre Nebel
75 28 86 22 - noerre.nebel@home.dk

home Blåvand

Blåvandvej 39B, 6857 Blåvand
75 27 06 22 - blaavand@home.dk

home Fredericia - Købmagergade

Købmagergade 14, 7000 Fredericia
75 93 02 66 - fredericia@home.dk

home Brejning

Brejning Søndergade 7, 7080 Børkop
75 86 88 00 - brejning@home.dk

home Vejle - Damhaven

Damhaven 5B, 7100 Vejle
75 82 28 11 - vejle@home.dk

home Juelsminde

Søgade 5, 7130 Juelsminde
73 70 71 30 - juelsminde@home.dk

home Grindsted - Billund

Vesterbrogade 12, 7200 Grindsted
76 77 53 00 - grindsted@home.dk

home Herning

Dalgas Plads 7B, 7400 Herning
96 27 45 00 - herning@home.dk

home Ikast

Østergade 1, 7430 Ikast
97 15 42 66 - ikast@home.dk

home Holstebro

Vestergade 16, 7500 Holstebro
97 40 44 00 - holstebro@home.dk

home Thisted

Asylgade 17, 7700 Thisted
96 18 25 25 - thisted@home.dk

home Skive

Sallinggade 2, 7800 Skive
97 51 10 00 - skive@home.dk

home Lejlighedsbutikken Aarhus

Banegårdspladsen 20B, 8000 Aarhus C
86 19 16 00 - lejlighed.aarhus@home.dk

home Aarhus City - bolig, projektsalg og udlejning

Jægergårdsgade 101L, 8000 Aarhus C
86 19 76 99 - aarhus@home.dk

home Aarhus Nord

Tordenskjoldsgade 17A, 8200 Aarhus N
87 42 40 40 - aarhus-nord@home.dk

home Åbyhøj - Aarhus V - Brabrand

Silkeborgvej 253, 8230 Åbyhøj
86 15 27 00 - aabyhoej@home.dk

home Egå - Risskov

Center Øst, Egå Havvej 2E, 8250 Egå
86 22 22 22 - egaa@home.dk

home Viby - Hasselager

Skanderborgvej 182, 8260 Viby J
86 11 44 99 - viby@home.dk

home Højbjerg

Rosenvangs Alle 174, 8270 Højbjerg
86 27 71 70 - hoejbjerg@home.dk

home Odder

Rådhusgade 54C, 8300 Odder
86 54 33 22 - odder@home.dk

home Samsø

Langgade 32, 8305 Samsø
86 59 00 22 - Samsoe@home.dk

home Tranbjerg - Solbjerg

Kirketorvet 6, 8310 Tranbjerg J
86 29 07 11 - tranbjerg@home.dk

home Hørning

Nørre Allé 34, 8362 Hørning
86 92 22 22 - hoerning@home.dk

home Tilst - Sabro

Tilst Skolevej 38, 8381 Tilst
86 15 27 00 - tilst@home.dk

home Ebeltoft - Syddjurs

Strandvejen 25C, 8400 Ebeltoft
86 34 15 33 - ebeltoft@home.dk

home Rønde - Syddjurs

Hovedgaden 39, 8410 Rønde
86 34 15 33 - roende@home.dk

home Hammel

Østergade 22, 8450 Hammel
86 96 10 11 - hammel@home.dk

home Galten - Skovby

Søndergade 22, 8464 Galten
86 94 39 88 - galten@home.dk

home Grenaa - Norddjurs

Søndergade 6A, 8500 Grenaa
86 32 22 66 - grenaa@home.dk

home Lystrup - Hjortshøj

Bystævnet 4A, 8520 Lystrup
86 22 22 00 - lystrup@home.dk

home Silkeborg

Vestergade 3, 8600 Silkeborg
86 82 70 88 - silkeborg@home.dk

home Skanderborg

Adelgade 120, 8660 Skanderborg
86 52 28 11 - skanderborg@home.dk

home Ry

Randersvej 11A, 8680 Ry
86 89 21 00 - ry@home.dk

home Horsens - Nørregade

Nørregade 1, 8700 Horsens
75 62 82 00 - horsens@home.dk

home Horsens - Vejlevej

Vejlevej 47 A, 8700 Horsens
75 62 82 00 - horsens.vejlevej@home.dk

home Hedensted - Løsning

Vesterbrogade 9, 8722 Hedensted
76 43 28 00 - hedensted@home.dk

home Brædstrup

Bredgade 32, 8740 Brædstrup
70 60 21 12 - braedstrup@home.dk

home Viborg

Gravene 20 B, 8800 Viborg
86 61 19 99 - viborg@home.dk

home Bjerringbro

Nørregade 16, 8850 Bjerringbro
86 68 48 44 - bjerringbro@home.dk

home Randers

Tørvebryggen 12, 8900 Randers C
86 42 38 00 - randers@home.dk

home Assentoft

Storegade 55A, 8960 Randers SØ
86 49 20 20 - assentoft@home.dk

home Aalborg - Hasseris

Hasseris Bymidte 3, 9000 Aalborg
98 18 62 00 - hasseris@home.dk

home Aalborg Vejgaard

Vejgaard Torv 1, 9000 Aalborg
96 31 60 60 - vejgaard@home.dk

home Ejerlejlighedsbutikken Aalborg

Vesterbro 113, 9000 Aalborg
98 16 74 72 - aalb.lejligheder@home.dk

home Aalborg Østerbro

Østerbro 37B, 9000 Aalborg
98 18 99 00 - aalb.oesterbro@home.dk

home Nibe

Skomagergade 1, 9240 Nibe
96 71 62 62 - nibe@home.dk

home Sæby - Læsø

Vestergade 43, 9300 Sæby
98 46 29 22 - saeby@home.dk

home Dronninglund

Slotsgade 58, 9330 Dronninglund
96 38 38 00 - dronninglund@home.dk

home Hals

Midtergade 47, 9370 Hals
98 25 27 44 - hals@home.dk

home Nørresundby

Skrågade 5, 9400 Nørresundby
98 17 30 88 - noerresundby@home.dk

home Blokhus

Aalborgvej 25, 9492 Blokhus
98 24 86 00 - blokhus@home.dk

home Hobro - Mariagerfjord

Østergade 7 B, 9500 Hobro
98 51 12 01 - hobro@home.dk

home Støvring

Jernbanegade 10A, 9530 Støvring
98 37 30 00 - stoevring@home.dk

home Brønderslev

Bredgade 41, 9700 Brønderslev
98 80 17 99 - broenderslev@home.dk

home Hjørring

Nørrebro 5, 9800 Hjørring
98 92 99 00 - hjoerring@home.dk

home Hirtshals

J. Fibigers Gade 21, 9850 Hirtshals
98 94 35 99 - hirtshals@home.dk

home Sindal

Nørregade 1B, 9870 Sindal
98 92 99 00 - sindal@home.dk

home Frederikshavn

Parallelvej 27, 9900 Frederikshavn
96 20 27 27 - frederikshavn@home.dk

home Skagen

Sct. Laurentiivej 66 A, 9990 Skagen
98 44 26 66 - skagen@home.dk

home Projektsalg v. Hammerbak & Hansen

Samosvej 1, 2300 København S
32 97 14 00 - HHprojekt@home.dk

home Nordfalster

Langgade 50, 4840 Nørre Alslev
54 84 40 90 - nr.alslev@home.dk

home Ringkøbing-Skjern

Torvegade 6, 6950 Ringkøbing
97 32 08 99 - ringkobing@home.dk