Danbolig

Ejendomsmæglerkæden Danbolig blev skabt tilbage i 1989.

I dag har Danbolig 148 selvstændige butikker rundt omkring i landet. Og her arbejder cirka 380 ejendomsmæglere. Men samlet er der cirka 700 medarbejdere beskæftiget i selskabet Danbolig A/S.

Danbolig er ejet af Nordea. Derfor samarbejder Danbolig også med Nordea både landsdækkende og lokalt, når der indgås bolighandler på de forskellige ejendomsmæglerkontorer.

Danboligs ejendomsmæglere arbejder med de private kunder, som skal sælge et hus eller en lejlighed. Samtidig udgøres en del af Danboligs forretning også af projektsalget, hvor det er helt nybyggede boliger, der skal sælges.

Samtidig har Danbolig også ejendomsmæglere ansat, som har specialiseret sig i erhvervsejendomme, og som derfor står for salg og formidling af disse. Både i forhold til investeringsejendomme og lokaler til erhvervsmæssig brug. Danbolig har af samme årsag syv erhvervscentre, der ligger rundt om i Danmark.

Nedenunder kan du se alle de butikker, som er knyttet til Danbolig i mange af landets byer.

For langt de fleste vil det være mødet med den lokale Danbolig-ejendomsmægler, der er interessant.

Det møde finder sted, når du skal sælge din bolig og får besøg af en af Danboligs ejendomsmæglere for at få vurderet din bolig. Eller når du som potentiel køber får fremvist en af de boliger, som Danbolig har til salg. Desuden har Danbolig også køberrådgivere ansat, som hjælper boligkøberen igennem købeprocessen.

Hvis du er interesseret i de øvrige forhold om Danbolig-kæden, får du her et par supplerende oplysninger:

  • Alle butikker og de ansatte ejendomsmæglere i Danbolig er medlem af Dansk Ejendomsmæglerforening.
  • Det er Per Bie, der er administrerende direktør for Danbolig.
  • Per Bie er derudover også formand for bestyrelsen for Boligsiden, som Danbolig ejer aktier i.

danbolig København City & Christianshavn

Holbergsgade 11, 1057 København K
70 20 05 10 - city@danbolig.dk

danbolig Fischer BoligCenter Vesterbro

Istedgade 132, 1650 København V
32 55 14 44 - vesterbro@danbolig.dk

danbolig Frederiksberg v/ la Cour & Sørensen

Godthåbsvej 17, 2000 Frederiksberg
33 11 71 77 - frederiksberg@danbolig.dk

danbolig Østerbro & Nordhavn

Øster Farimagsgade 6, 2100 København Ø
70 27 21 00 - oesterbro@danbolig.dk

danbolig Nørrebro - Brdr. Bjørn Bredo

Fælledvej 6, 2200 København N
35 36 14 44 - noerrebro@danbolig.dk

danbolig Amager - Sundbyvester Plads

Amagerbrogade 245, 2300 København S
35 35 23 00 - amager@danbolig.dk

danbolig Amagerbro & Bryggen

Amagerfælledvej 40C, 2300 København S
35 35 23 00 - amagerbro-bryggen@danbolig.dk

danbolig Nordvest/Emdrup - Brdr. Bjørn Bredo

Frederiksborgvej 39, 2400 København NV
38 10 14 44 - nordvest@danbolig.dk

danbolig Fischer BoligCenter Valby/København SV

Valby Langgade 114, 2500 Valby
36 46 14 44 - valby@danbolig.dk

danbolig Glostrup

Hovedvejen 152E, 2600 Glostrup
43 20 15 00 - glostrup@danbolig.dk

danbolig Rødovre A/S

Rødovrevej 265, 2610 Rødovre
36 41 44 44 - roedovre@danbolig.dk

danbolig Taastrup / Hedehusene A/S

Taastrup Hovedgade 103, 2630 Taastrup
43 71 00 29 - taastrup@danbolig.dk

danbolig Hvidovre

Hvidovrevej 223, 2650 Hvidovre
36 35 00 00 - hvidovre@danbolig.dk

danbolig Vallensbæk

Vallensbæk Strandvej 312, 2665 Vallensbæk Strand
43 56 71 00 - vallensbaek@danbolig.dk

danbolig Jim Riel A/S

Hundige Strandvej 210, 2670 Greve
43 90 00 99 - greve@danbolig.dk

danbolig Jim Riel A/S

Solrød Strandvej 123, 2680 Solrød Strand
56 25 35 35 - solroed@danbolig.dk

danbolig Brønshøj

Frederikssundsvej 208, 2700 Brønshøj
38 89 14 44 - broenshoej@danbolig.dk

danbolig Vanløse Alstrup & Ingemann ApS

Jernbane Allé 54, 2720 Vanløse
38 79 14 44 - vanloese@danbolig.dk

danbolig Herlev Bundgaard og Jørgensen Aps

Herlev Torv 5E, 2730 Herlev
44 47 60 60 - herlev@danbolig.dk

danbolig Ballerup/Smørum Dreyer & Larsen

Centrumgaden 14, 2750 Ballerup
44 97 91 26 - ballerup-smoerum@danbolig.dk

danbolig Kastrup, Tårnby & Dragør

Ugandavej 111, 2770 Kastrup
70 20 27 70 - kastrup-taarnby@danbolig.dk

danbolig Lyngby

Lyngby Torv 2A, 2800 Kongens Lyngby
45 93 54 00 - lyngby@danbolig.dk

danbolig Vangede-Dyssegård

Brogårdsvej 137, 2820 Gentofte
39 40 80 90 - vangede@danbolig.dk

danbolig Gentofte

Gentoftegade 49, 2820 Gentofte
39 40 80 90 - gentofte@danbolig.dk

danbolig Virum

Virum Torv 2, 2830 Virum
45 85 12 30 - virum@danbolig.dk

danbolig Holte

Øverødvej 11, 2840 Holte
45 41 20 41 - holte@danbolig.dk

danbolig - Holm & Hauberg

Søborg Hovedgade 92, 2860 Søborg
39 56 14 44 - soeborg@danbolig.dk

danbolig Bagsværd

Bagsværd Hovedgade 93, 2880 Bagsværd
44 49 14 44 - bagsvaerd@danbolig.dk

danbolig Hellerup

Strandvejen 114, 2900 Hellerup
39 46 09 46 - hellerup@danbolig.dk

danbolig Charlottenlund/Klampenborg

Lindegårdsvej 53, 2920 Charlottenlund
39 63 04 44 - charlottenlund@danbolig.dk

danbolig Larsen & Larnæs

Usserød Kongevej 92A, 2970 Hørsholm
45 76 14 00 - hoersholm@danbolig.dk

danbolig Helsingør

Kongensgade 2, 3000 Helsingør
49 26 11 00 - helsingoer@danbolig.dk

danbolig Espergærde

Strandvejen 354C, 3060 Espergærde
49 13 01 00 - espergaerde@danbolig.dk

danbolig Hornbæk

Nordre Strandvej 355A, 3100 Hornbæk
49 70 45 05 - hornbaek@danbolig.dk

danbolig Helsinge

Vestergade 11B, 3200 Helsinge
48 71 10 60 - helsinge@danbolig.dk

danbolig Tisvildeleje

Tennisvej 2, 3220 Tisvildeleje
48 70 10 45 - tisvildeleje@danbolig.dk

danbolig Græsted/Gilleleje

Gilleleje Hovedgade 1A, 3250 Gilleleje
48 39 38 33 - gilleleje@danbolig.dk

danbolig Frederiksværk

Torvet 15, 3300 Frederiksværk
47 77 10 70 - frederiksvaerk@danbolig.dk

danbolig Hundested

Kajgaden 9H, 3390 Hundested
47 72 33 90 - hundested@danbolig.dk

danbolig Hillerød

Frederiksværksgade 7A, 3400 Hillerød
48 24 21 11 - hilleroed@danbolig.dk

danbolig Allerød

Allerød Stationsvej 2E, 3450 Allerød
48 17 00 08 - alleroed@danbolig.dk

danbolig Birkerød - Rasmussen & Holm

Hovedgaden 39, 3460 Birkerød
45 81 45 81 - birkeroed@danbolig.dk

danbolig Fredensborg Mark og Steen Læssøe

Helsingørsvej 1, 3480 Fredensborg
48 48 45 00 - fredensborg@danbolig.dk

danbolig Værløse Bundgaard og Jørgensen I/S

Bymidten 75, 3500 Værløse
44 47 60 60 - vaerloese@danbolig.dk

danbolig Christian Winther

Farum Hovedgade 16, 3520 Farum
44 95 67 68 - farum@danbolig.dk

danbolig Frederikssund

Mønten 2, 3600 Frederikssund
47 38 77 08 - frederikssund@danbolig.dk

danbolig Stenløse/Ølstykke

Egedal Centret 25, 3660 Stenløse
47 10 77 78 - stenloese@danbolig.dk

danbolig Bornholm - Rønne v/Ole & Martin W. Kok-Hansen

Nørregade 6, 3700 Rønne
56 95 19 95 - roenne@danbolig.dk

danbolig Bornholm - Nexø v/Ole & Martin W. Kok-Hansen

Torvet 13, 3730 Nexø
56 49 12 95 - nexoe@danbolig.dk

danbolig Svogerslev-Lejre

Brønsager 1, 4000 Roskilde
46 33 20 20 - svogerslev-lejre@danbolig.dk

danbolig Roskilde C

Hersegade 6, 4000 Roskilde
46 33 20 20 - roskilde-hersegade@danbolig.dk

danbolig Per Johansen

Tune Center 12B, 4030 Tune
46 16 32 30 - tune@danbolig.dk

danbolig Jyllinge v/Heidi Meyer-Karlsen

Jyllingecentret 13, 4040 Jyllinge
46 73 12 83 - Jyllinge@danbolig.dk

danbolig Ringsted A/S

Nørregade 46, 4100 Ringsted
57 66 06 10 - ringsted@danbolig.dk

danbolig Viby Sj.

Kastanievej 1, 4130 Viby Sjælland
46 19 39 00 - viby-sj@danbolig.dk

danbolig Borup

Hovedgaden 17A, 4140 Borup
57 52 11 60 - borup@danbolig.dk

danbolig Sorø A/S

Storgade 3, 4180 Sorø
58 24 25 00 - soroe@danbolig.dk

danbolig Slagelse Ejendomsmæglerfirmaet Dennis Frederiksen Aps

Smedegade 6, 4200 Slagelse
58 50 54 59 - slagelse@danbolig.dk

danbolig Korsør/Skælskør

Nygade 9, 4220 Korsør
58 36 03 00 - korsoer@danbolig.dk

danbolig Gørlev / Høng Ejendomsmæglerfirmaet Dennis Frederiksen Aps

Algade 25, 4281 Gørlev
58 86 54 59 - goerlev@danbolig.dk

danbolig holbæk - henrik larsen a/s

Ahlgade 24, 4300 Holbæk
59 44 11 12 - holbaek@danbolig.dk

danbolig Kalundborg v/Høilund & Parsner

Elmegade 11E, 4400 Kalundborg
59 56 16 00 - kalundborg@danbolig.dk

danbolig Nykøbing Sj. v/Dennis Høilund

Vesterbro 1, 4500 Nykøbing Sj
59 91 38 38 - nykoebing-sj@danbolig.dk

danbolig Asnæs v/Sven Øvre

Storegade 17, 4550 Asnæs
59 62 84 04 - asnaes@danbolig.dk

danbolig Højby - Ellinge Lyng v/Dennis Høilund

Lyngvej 77, 4573 Højby
59 30 31 61 - hoejby@danbolig.dk

danbolig Køge

Stensbjergvej 7, 4600 Køge
56 66 20 00 - koege@danbolig.dk

danbolig Faxe

Torvegade 14A, 4640 Faxe
56 71 53 00 - faxe@danbolig.dk

danbolig Stevns

Nytorv 4, 4660 Store Heddinge
56 51 02 00 - stevns@danbolig.dk

danbolig Haslev

Jernbanegade 20, 4690 Haslev
56 31 48 44 - haslev@danbolig.dk

danbolig Næstved

Banegårdspladsen 3, 4700 Næstved
55 73 71 00 - naestved@danbolig.dk

danbolig Præstø

Adelgade 18, 4720 Præstø
55 99 18 66 - praestoe@danbolig.dk

danbolig Vordingborg ApS

Prins Jørgens Alle 6B, 4760 Vordingborg
55 37 70 80 - vordingborg@danbolig.dk

danbolig Møn

Storegade 32, 4780 Stege
55 81 56 00 - moen@danbolig.dk

danbolig Nykøbing F. Ejendomsmæglerfirmaet Dennis Frederiksen Aps

Slotsgade 10, 4800 Nykøbing F
54 84 29 90 - nykoebing-f@danbolig.dk

danbolig Nord- og Østfalster

Nr Alslev Langgade 11B, 4840 Nørre Alslev
54 43 26 90 - noerre-alslev@danbolig.dk

danbolig Marielyst Ejendomsmæglerfirmaet Dennis Frederiksen Aps

Marielyst Strandvej 52, 4873 Væggerløse
55 86 29 90 - Marielyst@danbolig.dk

danbolig Nakskov Ejendomsmæglerfirmaet Dennis Frederiksen Aps

Axeltorv 18, 4900 Nakskov
54 95 25 27 - nakskov@danbolig.dk

danbolig Maribo Ejendomsmæglerfirmaet Dennis Frederiksen Aps

Torvet 6, 4930 Maribo
54 78 40 90 - maribo@danbolig.dk

danbolig Rødby

Østergade 37, 4970 Rødby
54 60 25 00 - roedby@danbolig.dk

danbolig Sakskøbing Ejendomsmæglerfirmaet Dennis Frederiksen Aps

Søndergade 23, 4990 Sakskøbing
54 70 66 66 - sakskoebing@danbolig.dk

danbolig Odense Lejlighedsbutikken

Jernbanegade 28, 5000 Odense C
66 19 48 84 - odensecity@danbolig.dk

danbolig Odense C

Skibhusvej 76, 5000 Odense C
66 19 48 84 - odensec@danbolig.dk

danbolig Odense - Tarup/Næsby

Rugårdsvej 191, 5210 Odense NV
66 19 48 84 - tarup@danbolig.dk

danbolig Dalum

Dalumvej 2, 5250 Odense SV
66 19 48 84 - dalum@danbolig.dk

danbolig Hjallese

Odensevej 95, 5260 Odense S
66 19 48 84 - hjallese@danbolig.dk

danbolig Middelfart

Algade 83A, 5500 Middelfart
64 41 61 71 - middelfart@danbolig.dk

danbolig Faaborg

Lagonis Minde 9, 5600 Faaborg
62 61 04 50 - faaborg@danbolig.dk

danbolig Madsen & Nørregaard

Østergade 18, 5610 Assens
70 15 71 71 - assens@danbolig.dk

danbolig Svendborg

Centrumpladsen 6, 5700 Svendborg
62 21 44 84 - svendborg@danbolig.dk

danbolig Ringe

Stationsvej 15, 5750 Ringe
70 23 17 17 - ringe@danbolig.dk

danbolig Nyborg ApS

Nørregade 5, 5800 Nyborg
65 31 28 00 - nyborg@danbolig.dk

danbolig DB Langeland ApS

Ørstedsgade 6A, 5900 Rudkøbing
62 51 51 56 - langeland@danbolig.dk

danbolig Kolding

Buen 12, 6000 Kolding
75 50 26 00 - kolding@danbolig.dk

danbolig Haderslev

Nørregade 44, 6100 Haderslev
74 52 00 42 - haderslev@danbolig.dk

danbolig Sønderborg v/ Kent Freiberg, Ejendomsmægler MDE

Jernbanegade 46, 6400 Sønderborg
74 42 60 55 - soenderborg@danbolig.dk

danbolig Vojens

Vestergade 13, 6500 Vojens
74 54 23 00 - vojens@danbolig.dk

danbolig Vejen

Nørregade 32, 6600 Vejen
75 36 36 77 - vejen@danbolig.dk

danbolig Esbjerg

Hjertingvej 19, 6700 Esbjerg
75 12 42 00 - esbjerg@danbolig.dk

danbolig Fanø

Hovedgaden 24, 6720 Fanø
75 45 78 88 - fanoe@danbolig.dk

danbolig Varde ApS Ejendomsmægler & MDE, v/ Klaus T. Thomsen

Nørregade 34, 6800 Varde
70 15 51 00 - varde@danbolig.dk

danbolig Henne Strand

Strandvejen 448, 6854 Henne
70 15 51 00 - henne-strand@danbolig.dk

danbolig Ringkøbing

Herningvej 5, 6950 Ringkøbing
96 81 42 50 - ringkoebing@danbolig.dk

danbolig Fredericia

Jyllandsgade 53, 7000 Fredericia
75 91 48 44 - fredericia@danbolig.dk

danbolig Danbolig Børkop & Brejning

Ny Boder 19, 7080 Børkop
75 86 87 00 - boerkop@danbolig.dk

danbolig Vejle ved Stokkendal A/S Ejendomsmægler, MDE

Dæmningen 72, 7100 Vejle
75 72 44 44 - Vejle@danbolig.dk

danbolig Give

Torvegade 7, 7323 Give
75 73 99 00 - give@danbolig.dk

danbolig Brande

Jernbanegade 7, 7330 Brande
97 18 08 15 - brande@danbolig.dk

danbolig Herning

Østergade 28, 7400 Herning
96 26 17 00 - herning@danbolig.dk

danbolig Ikast

Strøget 29, 7430 Ikast
96 27 08 15 - ikast@danbolig.dk

danbolig Johs. Pedersen

Østvænget 18A, 7480 Vildbjerg
70 26 00 35 - vildbjerg@danbolig.dk

danbolig Holstebro

Helgolandsgade 20, 7500 Holstebro
93 40 40 90 - holstebro@danbolig.dk

danbolig Skive

Nygade 2, 7800 Skive
97 51 04 66 - skive@danbolig.dk

danbolig Vinderup

Søndergade 16, 7830 Vinderup
29 40 25 17 - vinderup@danbolig.dk

danbolig Aarhus - Projektsalg og Udlejning

Frederiks Plads 22, 8000 Aarhus C
86 17 47 00 - aarhus.projektsalg@danbolig.dk

danbolig Aarhus City

M.P. Bruuns Gade 13, 8000 Aarhus C
86 17 47 00 - aarhus-city@danbolig.dk

danbolig Aarhus Nord

Tordenskjoldsgade 37, 8200 Aarhus N
86 10 86 66 - aarhus-nord@danbolig.dk

danbolig Åbyhøj - Brabrand - Aarhus Vest

Silkeborgvej 234A, 8230 Åbyhøj
86 15 68 11 - aabyhoej@danbolig.dk

danbolig Risskov

Hørgårdsvej 61, 8240 Risskov
86 21 77 00 - risskov@danbolig.dk

danbolig Andersen & Partnere v/ Jesper H. Andersen

Viby Torv 4, 8260 Viby J
86 11 00 44 - viby-j@danbolig.dk

danbolig Odder

Rosensgade 5, 8300 Odder
86 54 32 66 - odder@danbolig.dk

danbolig Beder Ejendomsmæglerfirmaet Bjerg aps

Kirkebakken 22, 8330 Beder
86 93 65 66 - beder@danbolig.dk

danbolig Hadsten

Østergade 21, 8370 Hadsten
87 61 31 80 - hadsten@danbolig.dk

danbolig Tilst, Sabro & Trige

Tilst Skolevej 23, 8381 Tilst
86 24 51 00 - tilst@danbolig.dk

danbolig Hinnerup

Ledvogtervej 4, 8382 Hinnerup
86 98 65 66 - hinnerup@danbolig.dk

danbolig Ebeltoft

Jernbanegade 5, 8400 Ebeltoft
86 34 46 11 - ebeltoft@danbolig.dk

danbolig Hammel

Østergade 13, 8450 Hammel
86 96 25 25 - hammel@danbolig.dk

danbolig Galten / Harlev

Søndergade 47, 8464 Galten
86 94 79 99 - galten@danbolig.dk

danbolig Grenaa

Søndergade 7B, 8500 Grenaa
70 25 25 99 - grenaa@danbolig.dk

danbolig Lystrup

Bygaden 1, 8520 Lystrup
88 20 88 30 - lystrup@danbolig.dk

danbolig Sig & Kristensen Midtdjurs

Søndergade 8, 8560 Kolind
86 39 28 88 - kolind@danbolig.dk

danbolig Silkeborg

Borgergade 57, 8600 Silkeborg
86 82 94 11 - silkeborg@danbolig.dk

danbolig Skanderborg/Hørning Jesper Bjerg & Claus Houen Dalsgaard

Adelgade 93, 8660 Skanderborg
86 57 11 30 - skanderborg@danbolig.dk

danbolig Ry Jesper Bjerg og Claus Houen Dalsgaard

Randersvej 11B, 8680 Ry
46 98 07 90 - ry@danbolig.dk

danbolig Horsens Ejendomsmæglere

Løvenørnsgade 3, 8700 Horsens
75 62 88 99 - horsens@danbolig.dk

danbolig Horsens Syd

Strandkærvej 34, 8700 Horsens
75 62 88 99 - horsens.syd@danbolig.dk

danbolig Bent Kohls

Nytorv 2, 8800 Viborg
70 25 02 22 - viborg@danbolig.dk

danbolig Bjerringbro

Torvegade 10Y, 8850 Bjerringbro
86 68 12 48 - bjerringbro@danbolig.dk

danbolig Randers

Søndergade 3, 8900 Randers C
86 44 02 04 - randers@danbolig.dk

danbolig Aalborg C

Frederikstorv 3, 9000 Aalborg
82 82 42 42 - aalborgc@danbolig.dk

danbolig Aalborg Syd

Hobrovej 420, 9200 Aalborg SV
52 70 07 00 - aalborg@danbolig.dk

danbolig Nørresundby

Brotorvet 2, 9400 Nørresundby
52 70 07 00 - noerresundby@danbolig.dk

danbolig Hobro - Mariager

Randersvej 61A, 9500 Hobro
98 52 20 10 - hobro@danbolig.dk

danbolig Himmerland - Støvring

Jernbanegade 18, 9530 Støvring
98 37 88 88 - stoevring@danbolig.dk

danbolig Himmerland - Aars

Himmerlandsgade 102, 9600 Aars
98 62 44 44 - aars@danbolig.dk

danbolig Hjørring

Østergade 12, 9800 Hjørring
96 23 45 90 - hjoerring@danbolig.dk

danbolig Østerbro - Ndr. Frihavnsgade

Nordre Frihavnsgade 86, 2100 København Ø
70 27 21 00 - ndr.frihavnsgade@danbolig.dk

danbolig Frederikshavn & Sæby ApS

Tordenskjoldsgade 1, 9900 Frederikshavn
92 92 00 20 - frederikshavn@danbolig.dk

danbolig Hinnerup

Ledvogtervej 4, 8382 Hinnerup
86 98 65 66 - hinnerup@danbolig.dk