Siden 1975 har vi hos Nybolig Bjerringbro hjulpet flere tusinde købere og sælgere med deres bolighandel, og vi har med glæde haft mange tilbagevendende kunder i årenes løb.
I forbindelse med en afsluttet bolighandel udsender Boligsiden et spørgeskema til sælger og køber for at afdække deres tilfredshed med mægleren.
Udsendelsesrate
Andel af kunder mægleren har sendt spørgeskema til
98%
Sælger (37 svar)
Sælger (37 svar)
Køber (8 svar)
Sælgeranbefaling: 9.62 ud af 10
Butik
Landsdel-gennemsnit
Hvor tilfreds eller utilfreds var du med rådgivningen i forbindelse med prisfastsættelsen på boligen?
9,2
8,7
Hvor tilfreds eller utilfreds var du med, hvordan du blev informeret om, hvor lang tid det ville tage at sælge boligen?
9
8,4
Hvor tilfreds eller utilfreds var du med gennemgangen af de handelsdokumenter (formidlingsaftale, købsaftale, salgsprovenu), som ejendomsmægleren udarbejdede i forbindelse med salget af boligen?