Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
jan.
Fjernet fra boligsiden
2.495.000 kr.
2025
jan.
Solgt, alm. frit salg
2.475.000 kr.
2024
nov.
Udbudt til salg på boligsiden
2.495.000 kr.
2025
jan.
Fjernet fra boligsiden
2.495.000 kr.
2025
jan.
Solgt, alm. frit salg
2.475.000 kr.
2024
nov.
Udbudt til salg på boligsiden
2.495.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 19.110 indbyggere i Lemvig Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 15,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Lemtorpskolen | 4,0 km | 3,8 af 6.0 | 7,5 af 12 |
| Christinelystskolen | 4,2 km | 3,8 af 6.0 | 7 af 12 |
| Lemvig Gymnasium, 10. klasse | 4,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
En lækker, underspillet stemning strømmer gennem Violvej 19 - og det skyldes ikke kun fritidshusets flotte fremtoning og stilrene indretning. Beliggenheden har lige så stor en andel i helheden, for fra den høje placering på Gjellerodde byder huset på en smuk udsigt over fjorden. Ovenikøbet er ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Violvej i Lemvig, kommer du til det her sommerhus. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 1980 og ombygget i 1986. Inde i fritidsboligen er der 81 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2025-01-07. Dengang blev huset solgt til kr. 2.475.000.
Violvej er solgt 4 siden 1992.