Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Fjernet fra boligsiden
1.995.000 kr.
Juli
Solgt, alm. frit salg
1.995.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.995.000 kr.
Juli
Fjernet fra boligsiden
1.995.000 kr.
Juli
Solgt, alm. frit salg
1.995.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.995.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 44.076 indbyggere i Syddjurs Kommune. Kommuneskatten er på 25,9% og grundskyldspromillen på 14,2‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ebeltoft Skole | 6,6 km | 3,6 af 6.0 | 7,5 af 12 |
| Molsskolen | 7,2 km | 3,6 af 6.0 | 7,6 af 12 |
| Rønde Skole | 11,7 km | 3,6 af 6.0 | 7,2 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Sommerdrømmen finder I på Vestervangen 9. Det bliver ikke bedre end dette – her er charme, autenticitet og en stemning, som skal mærkes og opleves på egen krop.Huset er for jer, som ønsker et afbræk fra hverdagen i et hyggeligt, meget velholdt og utrolig charmerende sommerhus. Området er et af de...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Vestervangen i Syddjurs, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Sommerhuset er opført i 1936 og bygget om i 1967. Inde i sommerhuset er der 36 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 2 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2026-07-24. Dengang blev huset solgt til kr. 1.995.000.
Vestervangen er solgt 4 siden 1992.