


Rækkehus
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juni
Udbudt til salg på boligsiden
3.395.000 kr.
Maj
Fjernet fra boligsiden
3.495.000 kr.
2025
dec.
Udbudt til salg på boligsiden
3.495.000 kr.
Juni
Udbudt til salg på boligsiden
3.395.000 kr.
Maj
Fjernet fra boligsiden
3.495.000 kr.
2025
dec.
Udbudt til salg på boligsiden
3.495.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 90.931 indbyggere i Roskilde Kommune. Kommuneskatten er på 25,2% og grundskyldspromillen på 7,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Sct. Jørgens Skole | 592 m | 3,7 af 6.0 | 7,3 af 12 |
| Absalons Skole | 739 m | 3,7 af 6.0 | 7,9 af 12 |
| Tjørnegårdskolen | 1,5 km | 3,7 af 6.0 | 6,7 af 12 |
Fra Vestergade er der 5 minutter til alt i Roskilde. Til institutioner og gode skoler, til havnen, til stationen, til parken, indkøb og Domkirke. Og så er byen selvfølgelig en moderne by med gågade til dem, der ikke kan undvære butikker, restauranter og caféer. Turen til København er en togtur på 20 minutter. Toget kender turen, for det første tog i Danmark kørte fra Roskilde til København i 1847. 118 etagemeter Huset på Vestergade 23 er bygget i 1960. Der ligger helt centralt i Roskilde i den ældre, tætte bydel vest for gågaden, derfor Vestergade. Herfra er der en kort gåtur til butikker, caféer og gågadeliv. Med 118 etagemeter, hvor de 59 m2 ligger i underetagen, er det et hyggelig, halvt dobbelthus på en 160 m2 overkommelig grund. Ikke meget have at passe her. Det er et ideelt hus til den enlige boheme på savannen, men også til kæresteri. Lidt over 52.000 roskildegensere Roskilde er med på UNESCO’s Verdensarvliste. Men ude i den store verden er Roskilde formentlig mere kendt for sin årlige festival, som samler over 100.000 mennesker fra det meste af Europa. Der er højde og fart på i den uge, hvor musikken, fadøllen og nøgenløbet spiller. Men Roskilde har selvfølgelig også en hverdag for de lidt over 52.000 mennesker, som bor i byen.