


Ejerlejlighed
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
12.000.000 kr.
1987
Ombygning
1936
Bygget
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
12.000.000 kr.
1987
Ombygning
1936
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 659.350 indbyggere i Københavns Kommune. Kommuneskatten er på 23,5% og grundskyldspromillen på 5,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Den Classenske Legatskole | 1,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| SOSU H København, 10. klasse | 1,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Blågård Skole | 1,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Velkommen til Vester Farimagsgade nr. 31, 3. - en sjældent udbudt lejlighed med en helt særlig kvalitet. Her får du privat elevator direkte ind i boligen, kun én lejlighed på etagen og en central beliggenhed mellem Søerne, Vesterport Station og Indre Bys mange muligheder. Lejligheden ligger i en markant ejendom fra 1936, som blev ombygget i 1987, og fremstår præsentabel og velholdt med elevator direkte til boligen. Allerede ved ankomsten får man en særlig fornemmelse af privatliv og eksklusivitet, når elevatoren åbner direkte ind i lejlighedens entré. Boligens naturlige samlingspunkt er det store opholdsrum, hvor køkken og stue er samlet i et lyst og åbent miljø med plads til både spisebord og sofaarrangement. De store vinduespartier giver et flot lysindfald, og herfra er der udgang til den ene af lejlighedens to altaner med kig over byens tage. Lejligheden rummer tre gode værelser med mange indretningsmuligheder. Det ene har udgang til den store altan, som bliver et skønt uderum til både morgenkaffen og de lune sommeraftener. Badeværelset er rummeligt og funktionelt med bruseniche og vaskefaciliteter. Her får du en lys og veldisponeret bolig med en planløsning, der passer til både familien, parret eller den, der ønsker ekstra plads til hjemmekontor. To altaner, elevator direkte ind i lejligheden og kun én bolig på etagen er kvaliteter, der sjældent udbydes i denne del af København. Velkommen til Vester Farimagsgade nr. 31, 3.