Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Fjernet fra boligsiden
525.000 kr.
2025
jul.
Udbudt til salg på boligsiden
525.000 kr.
2005
apr.
Solgt, familiehandel
555.000 kr.
Juli
Fjernet fra boligsiden
525.000 kr.
2025
jul.
Udbudt til salg på boligsiden
525.000 kr.
2005
apr.
Solgt, familiehandel
555.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 56.218 indbyggere i Ringkøbing-Skjern Kommune. Kommuneskatten er på 25% og grundskyldspromillen på 16,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Bork Skole | 2,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Stauning Skole | 14,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Tarm Skole | 16,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til Vester Fælled 202 – dit fredelige fristed tæt på fjorden! Denne charmerende fritidslejlighed i to plan er ideelt placeret for enden af en række pæne og velholdte ferieboliger – her får du både ro og trygge omgivelse. I stueplan træder du ind i et lyst og åbe...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Vester Fælled i Ringkøbing-Skjern, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 1979 . Inde i sommerhuset er der 45 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2005-04-10. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 555.000.
Der har været 3 salg af Vester Fælled siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver