Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
September
Udbudt til salg på boligsiden
5.995.000 kr.
1956
Bygget
September
Udbudt til salg på boligsiden
5.995.000 kr.
1956
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 70.600 indbyggere i Gladsaxe Kommune. Kommuneskatten er på 23,6% og grundskyldspromillen på 5,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Skovbrynet skole | 1,0 km | 3,7 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Bagsværd Skole | 2,9 km | 3,7 af 6.0 | 8 af 12 |
| Gladsaxe Skole | 3,6 km | 3,6 af 6.0 | 7,2 af 12 |
Mulighed for at bygge op til 300 m² bolig med grund ned til lokal sø beliggende på en meget stor, ugeneret grund på hele 1.925 m². Der ligger et mindre hus på grunden der er i meget dårlig stand. Det er selvfølgelig også muligt at renovere hele boligen, men da grunden er meget stor og på næsten 2.000 m2, er der gode muligheder for at bygge en større bolig.Den klassiske villa på 101 m² ligger direkte med adgang til naturskønne omgivelser ved Fedtmosen. Grunder ligger direkte op til Fedtmosen og d