Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
mar.
Fjernet fra boligsiden
598.000 kr.
2025
mar.
Solgt, alm. frit salg
525.000 kr.
2025
feb.
Udbudt til salg på boligsiden
598.000 kr.
2025
mar.
Fjernet fra boligsiden
598.000 kr.
2025
mar.
Solgt, alm. frit salg
525.000 kr.
2025
feb.
Udbudt til salg på boligsiden
598.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 115.423 indbyggere i Esbjerg Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 9,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Vittenbergskolen – Specialkl | 521 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Vittenberg - Områdeskole | 587 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Vittenbergskolen - Almen | 587 m | 3,7 af 6.0 | 7 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Med en ugeneret udsigt ud til den grønne eng, og med frit udsyn til det unikke naturfænomen Sort Sol fra haven, åbner Tulipanvej 13 døren for et idyllisk, velholdt fritidshus, der kan danne de ideelle rammer om mange hyggelige stunder med familien. Huset ligger blot en kort c...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Tulipanvej i Esbjerg, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 1950 . Inde i fritidsboligen er der 34 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 2 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2025-03-19. Dengang blev huset solgt til kr. 525.000.
Der har været 3 salg af Tulipanvej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver