


Ejerlejlighed
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Prisfald
-500.000 kr. -3%
18.995.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
19.495.000 kr.
2008
Bygget
Maj
Prisfald
-500.000 kr. -3%
18.995.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
19.495.000 kr.
2008
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 75.033 indbyggere i Gentofte Kommune. Kommuneskatten er på 24,24% og grundskyldspromillen på 5,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Hellerup Skole | 279 m | 3,6 af 6.0 | 8,1 af 12 |
| Tranegårdskolen | 1,9 km | 3,8 af 6.0 | 8,7 af 12 |
| Skolen Hartmannsvej | 2,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Sjældent udbudt liebhaver-gavllejlighed med en af de absolut bedste beliggenheder i Tuborg Havnepark udbydes nu til salg. Boligen rummer i alt 155 veldisponerede kvadratmeter samt en stor, solrig terrasse, der smyger sig rundt om lejligheden.Med sin unikke placering i første række til vandet byder lejligheden på en helt enestående udsigt over indsejlingen, lystbådehavnen og Øresund. Udsigten suppleres af en bolig, der både er rummelig og smagfuldt indrettet med kvalitetsmaterialer og sans for de