Ejerlejlighed
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2022
maj
Solgt, alm. frit salg
3.515.000 kr.
2020
Bygget
2020
sep.
Solgt, alm. frit salg
2.949.000 kr.
2022
maj
Solgt, alm. frit salg
3.515.000 kr.
2020
Bygget
2020
sep.
Solgt, alm. frit salg
2.949.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 24.579 indbyggere i Solrød Kommune. Kommuneskatten er på 24,99% og grundskyldspromillen på 7,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Munkekærskolen | 1,2 km | 3,7 af 6.0 | 7,6 af 12 |
| 10Solrød | 2,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Uglegårdsskolen | 2,5 km | 3,7 af 6.0 | 7,8 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
En rummelig ejerlejlighed til parret med udsigtsdrømme. Den ekstra etage giver mulighed for mere lys og bedre udsigt. Fra entréen er der adgang til lejlighedens badeværelse med bruseniche, samt til det store stuemiljø, som er boligens hjerte. Fra opholdsstuen er der adgang til det lækre Polifo...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Troldmands Allé er en lejlighed, der ligger i Solrød. Lyder beliggenheden som noget for dig, kan du få mange flere informationer om Troldmands Allé her på siden.
Seneste salgsdato på lejligheden er den 2022-05-18. Prisen var kr. 3.515.000. Boligen er blevet handlet 2 gange siden 1992.
Byggeåret for ejerlejligheden er 2020. Den har et boligareal på 87 kvadratmeter. De 87 kvadratmeter indeholder blandt andet 3 værelser.