Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Januar
Fjernet fra boligsiden
750.000 kr.
Januar
Solgt, alm. frit salg
725.000 kr.
2025
dec.
Prisfald
-48.000 kr. -6%
750.000 kr.
Januar
Fjernet fra boligsiden
750.000 kr.
Januar
Solgt, alm. frit salg
725.000 kr.
2025
dec.
Prisfald
-48.000 kr. -6%
750.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 79.923 indbyggere i Slagelse Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Vemmelev Skole | 3,4 km | 3,7 af 6.0 | 6,6 af 12 |
| Stillinge Skole | 5,8 km | 3,6 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Broskolen | 7,2 km | 3,6 af 6.0 | 6,2 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Åbent hus med tilmeldingskrav 27/1 - klik på billede - Vågn op til ren idyl, fuglekvidre og feriestemning på Tornsangerlunden 12, som er et velholdt og hyggeligt sommerhus. I dette sommerhus har du intet mindre end 800 meter til nærmeste strand og 5 minutters kørsel til motorvejstilkørsel mod Odense og Kø...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Tornsangerlunden i Slagelse, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1986 . Inde i fritidsboligen er der 53 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 2 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2026-01-20. Dengang blev huset solgt til kr. 725.000.
Der har været 2 salg af Tornsangerlunden siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver