
Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Oktober
Fjernet fra boligsiden
1.995.000 kr.
September
Udbudt til salg på boligsiden
1.995.000 kr.
2022
jun.
Solgt, alm. frit salg
1.495.000 kr.
Oktober
Fjernet fra boligsiden
1.995.000 kr.
September
Udbudt til salg på boligsiden
1.995.000 kr.
2022
jun.
Solgt, alm. frit salg
1.495.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 59.759 indbyggere i Guldborgsund Kommune. Kommuneskatten er på 25,8% og grundskyldspromillen på 15,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Stubbekøbing Skole | 2,1 km | 3,6 af 6.0 | 6,5 af 12 |
| Møllebakkeskolen | 11,2 km | 3,6 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Nr Alslev Skole | 12,1 km | 3,6 af 6.0 | 6,3 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til dette nydelige og charmerende sommerhus fra 2004, beliggende i den attraktive udstykning Kongsnæs lige uden for Stubbekøbing. Her får du en skøn kombination af moderne komfort, natur og en fantastisk beliggenhed tæt på vandet – med udsigt over Grønsund og til Bogø.Sommerhuset er på 54 m² og ha...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Tjørnehegnet i Guldborgsund, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er opført i 2004 . Inde i fritidsboligen er der 54 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2022-06-30. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.495.000.
Der har været 4 salg af Tjørnehegnet siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver