


Ejerlejlighed
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
August
Udbudt til salg på boligsiden
1.795.000 kr.
2021
jun.
Fjernet fra boligsiden
1.850.000 kr.
2021
jun.
Udbudt til salg på boligsiden
1.850.000 kr.
August
Udbudt til salg på boligsiden
1.795.000 kr.
2021
jun.
Fjernet fra boligsiden
1.850.000 kr.
2021
jun.
Udbudt til salg på boligsiden
1.850.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 89.848 indbyggere i Herning Kommune. Kommuneskatten er på 25,4% og grundskyldspromillen på 9,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Vestervangskolen | 1,3 km | 3,7 af 6.0 | 6,9 af 12 |
| Brændgårdskolen | 1,5 km | 3,8 af 6.0 | 7,2 af 12 |
| Herningsholmskolen | 1,7 km | 3,8 af 6.0 | 7,3 af 12 |
Hvis du ønsker dig en ejerlejlighed, hvor man kan gå til indkøb og samtidig nyde naturen i Sønder Anlæg eller stierne i Knudmosen, så er beliggenheden lige her på Tietgensgade lige noget for dig. Ejerlejligheden ligger i en nyere ejendom, hvor der naturligvis er elevator og privat parkeringsplads under carport. Parkeringspladsen er forberedt til ladestander. Derudover så er der en god fælles kælder, hvor der er et stort privat depotrum til denne ejerlejlighed. Ejerlejligheden opvarmes med fjernvarme som gulvvarme. INDRETNING: Så snart man træder ind i denne ejerlejlighed, så fanger blikket straks den store altan. Den er sydvendt, har monteret markise og har en dejlig størrelse, hvor der er plads til at sidde en lun sommeraften og nyde et køligt glas vin med gode venner. På altanen er der monteret markise, så skulle den danske sommer giver lidt regn klarer man også det. Lejlighedens indretning er veludnyttet med et dejlig stort alrum/stue, med god plads til spisebord og opholdsafdeling. Og skulle hele familien kigge forbi, så er der også plads til et par ekstra plader i bordet, så alle kan være der. Køkkenet er pænt, lyst og ligger i åben forbindelse med alrummet. Ejerlejligheden badeværelse er indrettet med bruseniche, pænt lyst håndvaskearrangement og så er der lavet plads til vaskemaskine og tørretumbler her. Derudover er der et godt nordvendt soveværelse med faste skabe samt en ekstra værelse - også her er der faste skabe. En nem og overskuelig ejerlejlighed med alt hvad man har brug for - lige til at flytte ind i. Hvis du har lyst til at komme ud og se denne ejerlejlighed, så ring til os allerede i dag - vi er klar til at fremvise ejerlejligheden.