Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
mar.
Fjernet fra boligsiden
1.325.000 kr.
2024
mar.
Solgt, alm. frit salg
1.295.000 kr.
2024
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
1.325.000 kr.
2024
mar.
Fjernet fra boligsiden
1.325.000 kr.
2024
mar.
Solgt, alm. frit salg
1.295.000 kr.
2024
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
1.325.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 36.651 indbyggere i Tønder Kommune. Kommuneskatten er på 25,3% og grundskyldspromillen på 10,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Toftlund Distriktsskole | 8,2 km | 3,7 af 6.0 | 6,3 af 12 |
| Toftlund Skole | 8,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Høllevang | 9,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velholdt sommerhus på Sydmarken i Arrild Ferieby. Her sælges velbeliggende træsommerhus fra 2008 med boligareal 110 m2. Sort betonstenstag. Opvarmes med elvarme og luft/luft varmepumpe. Sommerhuset er indrettet med entre/bryggers, køkken med hvide skabselementer, 3 soverum med dobbeltsenge,...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Sydmarken i Tønder, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er bygget i 2008 . Inde i sommerhuset er der 110 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 5 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2024-03-25. Dengang var salgsprisen kr. 1.295.000.
Sydmarken er solgt 3 siden 1992.