


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
865.000 kr.
2005
feb.
Solgt, alm. frit salg
703.869 kr.
1970
Ombygning
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
865.000 kr.
2005
feb.
Solgt, alm. frit salg
703.869 kr.
1970
Ombygning
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 39.632 indbyggere i Lolland Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 17,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Stormarkskolen | 763 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Byskolen | 1,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Søllested Landsbyordning | 8,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
På en af Nakskovs mest attraktive og eftertragtede veje udbydes denne særdeles charmerende Ørnsholt‑villa – tegnet i 30’erne og med alle de klassiske arkitektoniske detaljer, der kendetegner perioden.Boligen byder på en god og funktionel indretning med lyse og venlige rum.Indh. Entre med indgang til toilet med håndvask.Køkken med ældre men pænt inventar samt baggang og bryggers med bruseniche. Hyggelig opholdsstue med nyere plankegulve og udgang til sydvendt grund og have.2 gode værelser.Muret u