


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.195.000 kr.
1997
dec.
Solgt, alm. frit salg
260.000 kr.
1996
maj
Solgt, alm. frit salg
280.000 kr.
2024
maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.195.000 kr.
1997
dec.
Solgt, alm. frit salg
260.000 kr.
1996
maj
Solgt, alm. frit salg
280.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 63.544 indbyggere i Hjørring Kommune. Kommuneskatten er på 26,21% og grundskyldspromillen på 16,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Lundergård undervisningssted | 10,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Tornby undervisningssted | 11,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Løkken undervisningssted | 11,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Vi befinder os i Lønstrup, som ligger 15 km vest for Hjørring med daglige busforbindelser til Hjørring, hvorfra der kan pendles til Hirtshals, Frederikshavn og Aalborg. Ganske få km øst for byen er der friskole op til 7. klasse, og den samme bus kører lige forbi Lundergårdskolen i Hjørrings vestby. Grunden er plan med græsplæner og hæk/stakit og en del højere bevoksning i nogle af skellene. Der er en carport med redskabsrum ved indkørslen og desuden en flisebelagt indgang fra gaden. Der er en lille terrasse omkranset af hæk på østsiden af huset og en lidt større på vestsiden, hvor der også er stakit mod vejen.Huset indeholder i sin grundplan en stue i åben forbindelse med husets køkken. Med adgang fra stuen er der et soveværelse, og en fordelingsgang ved husets fordør giver adgang til køkken/stue, bad og et værelse, der p.t. er indrettet som en ekstra stue med udgang til vestterrassen. Der er et lille depotrum med adgang fra dette værelse. Da huset blev bygget var det sædvanlig byggeskik af have murankre, som holder ydermur og indermur sammen. De ses stadig på gavlene som et lille minde om gamle dageHuset er p.t. udlejet, og lejer vil meget gerne blive boende, så hvis man kunne tænke sig at købe med en tidshorisont, indtil man selv vil bosætte sig i huset, så vil det kunne lade sig gøre. Huset kan naturligvis også købes som investering og fortsat udlejes. Vil man selv bosætte sig i huset, skal man regne med at overholde lejeloven, hvilket normalt vil kunne lade sig gøre, selv om der kan være et langt opsigelsesvarsel.Områdets lokalplan giver mulighed for liberalt erhverv, men ikke café eller udskænkning.