


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
4.100.000 kr.
1998
feb.
Solgt, alm. frit salg
882.580 kr.
1996
jul.
Solgt, alm. frit salg
400.000 kr.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
4.100.000 kr.
1998
feb.
Solgt, alm. frit salg
882.580 kr.
1996
jul.
Solgt, alm. frit salg
400.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 42.800 indbyggere i Vejen Kommune. Kommuneskatten er på 25,8% og grundskyldspromillen på 9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Højmarkskolen | 1,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Føvling Skole | 4,3 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Brørupskolen, afdeling Byagervej | 6,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Prægtig patriciervilla med boligmiljø og en 214 n2 stor fin udbygning fra 2013 - anvendelig til mangt og meget. Boligen har glaserede teglsten, er overalt inde som ude i fornem stand og rummer bl.a.: Hall. 3 hyggelige stuer. Køkken-alrum med alt i hvidevarer. Badeværelse. Sidebygningen: Viktualierum. Et mindre ”festlokale”. Grovkøkken. Nedgang til den 70 m2 store kælder. 1. sal: Opholdsrum. Badeværelse med kar. Et kammer, 3 værelser og soveværelse med altan. Udbygningen: Mandskabsrum med køkken og toiletfaciliteter. Diverse rum til garage, erhverv, hobby mv. Herudover en lagerbygning og en garage. Haven: Stor og lukket. Nyanlagt, delvist overbygget terrasse. Bålplads mv. Flisebelagt indkørsel. Holsted har timetog Esbjerg-Kolding. Motorvejen Esbjerg-Kolding 5 min. kørsel. Gåafstande: Centerområdet med skole, sport, SFO, Børnehaver mv 15 minutter. Dyrehaven 5 minutter. Bus og tog 5 minutter. Supermarked 1 minut. Diverse: Fjernvarme. Masseovn. Brændeovne. Fællesantenne og fibernet. Trægulve. Lade stander til elbilen. Naboforretningen har vedligeholdelsen af plankeværket om haven. EN SÆRDELES ATTRAKTIV OG SPÆNDENDE EJENDOM, I USÆDVANLIG VELHOLDT STAND INDE SOM UDE. Se mere på www.seniormaeglerne.dk OBS: Vi fremviser gerne, men sælger ønsker, at vi ser dokumentation på, at et køb i prisklassen er muligt. Pengeinstituttet kan blot sende en kort mail til [email protected] så aftaler vi en tid, og vær velkommen.