
Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
September
Fjernet fra boligsiden
2.275.000 kr.
August
Udbudt til salg på boligsiden
2.275.000 kr.
August
Fjernet fra boligsiden
2.298.000 kr.
September
Fjernet fra boligsiden
2.275.000 kr.
August
Udbudt til salg på boligsiden
2.275.000 kr.
August
Fjernet fra boligsiden
2.298.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 3.357 indbyggere i Fanø Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 12,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Fanø Skole | 3,1 km | 3,7 af 6.0 | 7,6 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Dejligt sommerhus på ugeneret grund med et fantastisk udemiljø. Her får I virkelig gode muligheder for at nyde skønne ferier på Fanø på de store terrasser med flere gode kroge. I forbindelse med den ene terrasse finder I overdækket udekøkken med tilhørende spiseplads. Sommersæsonen kan I forlænge i ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Store Klit i Fanø, kommer du til det her sommerhus. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 1972 og ombygget i 2016. Inde i sommerhuset er der 121 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 5 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2004-11-17. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 995.000.
Der har været 1 salg af Store Klit siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver