


Andelsbolig
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
525.000 kr.
1986
Bygget
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
525.000 kr.
1986
Bygget
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 36.773 indbyggere i Norddjurs Kommune. Kommuneskatten er på 26% og grundskyldspromillen på 16,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Børneby Nord | 6,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Auning Skole | 7,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Børneby Midt | 16,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Nu udbydes denne regulære fritliggende store rødstens andelsbolig beliggende med nem grund og lille lukket vej. Grunden er fordelt med forhave indkørsel og baghave med terrasse og flere gode solkroge. Her kan man rigtig sidde på terrassen og være i den nemme have og hygge sig med familie og venner. Andelsboligen indeholder: Godt bryggers, samt stort køkken/alrum og stue i et. Stuen har udgang til den gode terrasse. Endvidere er der lyst badeværelse og entre samt 2 store gode værelser som begge har faste skabe.Til slut kan nævnes tilhørende carpor med redskabsrum. Vivild by er en aktiv social landsby med skole til og med 6 klasse, Børneby, stor velfungerende idrætsforening hvor der udover fodbold og håndbold er mange andre idrætsmuligheder. Endvidere er der gode indkøbsmuligheder i brugsen samt godt fritidsliv. Byen er beliggende kun ca 6 kilometer fra Lystrup strand, ca. 10 km fra Auning, ca. 29 km fra Randerss, ca. 33 km til Grenaa. og ca. 45 km. til Århus. En regulær andelsbolig på nem grund som skal ses.