


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
3.250.000 kr.
2002
Ombygning
1996
jan.
Solgt, alm. frit salg
380.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
3.250.000 kr.
2002
Ombygning
1996
jan.
Solgt, alm. frit salg
380.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 58.657 indbyggere i Aabenraa Kommune. Kommuneskatten er på 25,6% og grundskyldspromillen på 7,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Genner Univers | 1,2 km | 3,9 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Løjt Kirkeby Skole | 4,5 km | 3,7 af 6.0 | 7,2 af 12 |
| Hovslund Børneunivers | 7,3 km | 3,8 af 6.0 | Ikke oplyst |
I kan se frem til at få masser af dejlig plads i denne naturskønt beliggende villa mellem Genner by og Genner strand, hvor der er udsigt til smukke omgivelser fra samtlige husets vinduer. I kan lade øjnene hvile på det kuperede terræn, alt det grønne og også på vandet, som befinder sig mindre end en kilometer fra huset.Villaen består af to sammenhængende bygningskroppe, hvor den oprindelige er fra 1924 og den anden fra 2003. Arkitekt Ole Weile har stået for tegningen af den nye bygning og den ve