Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2026
Bygget
2024
dec.
Fjernet fra boligsiden
295.000 kr.
2024
dec.
Solgt, alm. frit salg
280.000 kr.
2026
Bygget
2024
dec.
Fjernet fra boligsiden
295.000 kr.
2024
dec.
Solgt, alm. frit salg
280.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 49.798 indbyggere i Varde Kommune. Kommuneskatten er på 25,1% og grundskyldspromillen på 17,7‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ansager Skole | 2,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Starup Skole | 8,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Nordenskov Skole | 9,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Vi har hos EDC Gilbjerg & Madsen nu fornøjelsen af at udbyde en af de sidste sommerhusgrunde ved Kvie Sø til salg. Grunden på Sømosen er beliggende i eftertragtet sommerhusområde hvor der er godt gang i byggerierne. Der ses lige nu gode lejeindtægter på nyere sommerhuse ved Kvie Sø - vil du vide mere herom så ko...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Sømosen i Varde, kommer du til det her sommerhus. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Sommerhuset er opført i 2026 . Inde i sommerhuset er der 129 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 4 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2024-12-17. Dengang blev huset solgt til kr. 280.000.
Sømosen er solgt 3 siden 1992.