Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2021
nov.
Fjernet fra boligsiden
2.695.000 kr.
2021
nov.
Solgt, alm. frit salg
2.370.000 kr.
2021
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
2.695.000 kr.
2021
nov.
Fjernet fra boligsiden
2.695.000 kr.
2021
nov.
Solgt, alm. frit salg
2.370.000 kr.
2021
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
2.695.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 29.610 indbyggere i Nordfyns Kommune. Kommuneskatten er på 26% og grundskyldspromillen på 15,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Sletten Skole | 9,7 km | 3,7 af 6.0 | 6,7 af 12 |
| Glavendrupskolen | 14,9 km | 3,6 af 6.0 | 6,7 af 12 |
| Bogense Skole | 18,7 km | 3,6 af 6.0 | 6,5 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Med sin let tilbagetrukne placering med direkte udsigt til hav og strand er der næppe nogen tvivl om, at dette flotte fritidshus scorer højt på alle parametre. I finder huset ved Tørresø Strand, hvor også en nydelig indretning og en frodig, ugeneret have byder sig til blandt de mange strenge, som ejendommen ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Slåenvej i Nordfyns, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er opført i 1947 og ombygget i 1990. Inde i fritidsboligen er der 58 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 2 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2021-11-04. Dengang blev huset solgt til kr. 2.370.000.
Der har været 2 salg af Slåenvej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver