


Fritidsbolig
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juni
Udbudt til salg på boligsiden
2.195.000 kr.
Juni
Fjernet fra boligsiden
2.250.000 kr.
April
Prisfald
-145.000 kr. -6%
2.250.000 kr.
Juni
Udbudt til salg på boligsiden
2.195.000 kr.
Juni
Fjernet fra boligsiden
2.250.000 kr.
April
Prisfald
-145.000 kr. -6%
2.250.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 29.610 indbyggere i Nordfyns Kommune. Kommuneskatten er på 26% og grundskyldspromillen på 15,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Sletten Skole | 9,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Glavendrupskolen | 14,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Bogense Skole | 18,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
- Flot havudsigt fra køkken og stue på førstesalen - To matrikler med fritidshus, garage og udhus - Solrige terrasser mod sydøst og sydvest - Attraktiv beliggenhed tæt på strand og natur - Kort afstand til indkøb, café og Otterup Drømmer I om et fritidshus med havudsigt og en skøn beliggenhed tæt på stranden? På Slåenvej 35 ved Tørresø Strand får I et charmerende fritidshus, der kombinerer udsigt, hygge og en attraktiv placering i det populære nordfynske sommerhusområde. Ejendommen består af to matrikler placeret på hver sin side af vejen. På hovedmatriklen finder I fritidshuset på 90 m² samt et udhus på 9 m², mens den modsatte matrikel rummer en garage på 30 m² med gode muligheder for opbevaring af bil, cykler og fritidsudstyr. Fritidshuset er opført i 1959 og fordeler sig over to plan. På førstesalen ligger boligens naturlige samlingspunkt, hvor køkken og stue er samlet i ét åbent opholdsrum. Herfra er der en flot udsigt over havet, som skaber en helt særlig stemning året rundt. Fra køkkenet er der desuden adgang til en hyggelig udestue, der giver ekstra plads til afslapning og samvær. I stueplan finder I to gode værelser, badeværelse, separat toilet samt et praktisk bryggers. Planløsningen gør huset velegnet til både familien og overnattende gæster. Udendørs kan I nyde solen fra de to terrasser, der vender mod henholdsvis sydøst og sydvest. Dermed er der gode muligheder for at finde både morgen- og aftensol gennem hele sæsonen. Beliggenheden ved Tørresø Strand giver nem adgang til strandliv, natur og afslapning. Der er cirka 3 kilometer til Brugsen i Bårdesø og Café Rosengaard, mens Otterups gode udvalg af butikker og daglige fornødenheder nås på blot 15 minutter i bil. Her får I et hyggeligt fritidshus med havudsigt, gode udhuse og en attraktiv beliggenhed tæt på vandet.