Villa
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2005
Bygget
2003
jun.
Solgt, alm. frit salg
350.000 kr.
2000
aug.
Solgt, alm. frit salg
295.000 kr.
2005
Bygget
2003
jun.
Solgt, alm. frit salg
350.000 kr.
2000
aug.
Solgt, alm. frit salg
295.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 52.485 indbyggere i Fredericia Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 13‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Kirstinebjergskolen, Bøgeskovvej | 2,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Kirstinebjergskolen, Indre Ringvej | 4,5 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Kirstinebjergskolen, Havepladsvej | 4,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Den her villa finder du på Skullebjerg Allé i Fredericia Kommune. Her kan du læse meget mere om boligen.
Byggeåret for villaen er 2005.
Indeni villaen har husejeren et boligareal på 160 kvadratmeter Huset er i 1 plan, der er 6 værelser.
Sidste gang villaen blev handlet var den 2003-06-24. Dengang var salgsprisen kr. 350.000.