Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2023
jan.
Fjernet fra boligsiden
975.000 kr.
2023
jan.
Solgt, alm. frit salg
975.000 kr.
2023
jan.
Udbudt til salg på boligsiden
975.000 kr.
2023
jan.
Fjernet fra boligsiden
975.000 kr.
2023
jan.
Solgt, alm. frit salg
975.000 kr.
2023
jan.
Udbudt til salg på boligsiden
975.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 12.260 indbyggere i Langeland Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 12,2‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ørstedskolen | 1,6 km | 3,6 af 6.0 | 6,6 af 12 |
| Ørstedskolen, afd. Rudkøbing | 1,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Ørstedskolen, afdeling Strynø | 7,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til Skudehavnen 31, 1. som ligger direkte ud til lystbådehavnen i Rudkøbing havn. Fra stuen og den tilhørende altan er der udsigt over lystbådehavnen og over det Sydfynske Øhav med Langelandsbroen i baggrunden. Ferielejligheden er en del af den veldrevne Ejerforening Rudkøbing Skudehavn. Bygni...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Skudehavnen i Langeland, kommer du til det her sommerhus. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er bygget i 1989 . Inde i sommerhuset er der 67 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2023-01-26. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 975.000.
Der har været 2 salg af Skudehavnen siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver