Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
maj
Solgt, alm. frit salg
1.845.000 kr.
2013
Bygget
2011
nov.
Solgt, alm. frit salg
421.000 kr.
2024
maj
Solgt, alm. frit salg
1.845.000 kr.
2013
Bygget
2011
nov.
Solgt, alm. frit salg
421.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 58.657 indbyggere i Aabenraa Kommune. Kommuneskatten er på 25,6% og grundskyldspromillen på 7,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Løjt Kirkeby Skole | 3,4 km | 3,7 af 6.0 | 7,2 af 12 |
| Genner Univers | 4,0 km | 3,9 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Høje Kolstrup Skole | 7,8 km | 3,7 af 6.0 | 6,7 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
I gåafstand fra vandet på Løjt Land ligger dette sommerhus på Skovsøen 3. Ejendommen er opført af Aahuse, som er kendt for deres høje kvalitet og fremstår klassisk med sine sorte træfacader og hvide detaljer. Her får I en moderne feriebolig fra 2013 på 69 kvadratmeter med et stort...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Skovsøen i Aabenraa. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er opført i 2013 . Inde i sommerhuset er der 69 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2024-05-23. Dengang blev huset solgt til kr. 1.845.000.
Skovsøen er solgt 4 siden 1992.