Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2003
Ombygning
2000
mar.
Solgt, alm. frit salg
830.000 kr.
1969
Bygget
2003
Ombygning
2000
mar.
Solgt, alm. frit salg
830.000 kr.
1969
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 58.657 indbyggere i Aabenraa Kommune. Kommuneskatten er på 25,6% og grundskyldspromillen på 7,8‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Løjt Kirkeby Skole | 4,9 km | 3,7 af 6.0 | 7,2 af 12 |
| 10. klasse Aabenraa | 5,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| EUC Syd, Stegholt, 10 klasse | 5,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Kører du til Skovskifte i Aabenraa, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1969 og bygget om i 2003. Inde i fritidsboligen er der 132 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for højlydte, kan de voksne sende dem ind i et af de 5 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2000-03-16. Dengang blev huset solgt til kr. 830.000.
Skovskifte er solgt 1 siden 1992.