


Fritidsbolig
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
August
Udbudt til salg på boligsiden
4.495.000 kr.
2023
jun.
Solgt, familiehandel
1.487.500 kr.
1999
Bygget
August
Udbudt til salg på boligsiden
4.495.000 kr.
2023
jun.
Solgt, familiehandel
1.487.500 kr.
1999
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 32.605 indbyggere i Odsherred Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 12,3‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Nykøbing Skole | 1,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Skolerne i Egebjerg, Nykøbing og Odden | 1,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Højby Skole | 5,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Nogle sommerhusbeliggenheder har trukket så meget karakter med sig fra begyndelsen af det forrige århundrede, at man forstår, hvad Michael Ancher så deroppe på Skagen. Han så og malede den rå og utæmmede natur, han så farverne og de sarte nuancer i lyset, han malede kvinderne på stranden og fiskerne i stuerne, og han viste os deres livtag med den barske natur med virkelighedstro skildringer af landskabet og den lokale befolkning. Tusind tak. Charmerende og hyggeligt Sommerhuset på Skovduevej 37 ligger bare få hundrede meter fra stranden i Nyrup Bugt. Stranden har travlt med badende gæster, strandfiskere, kajakker og windsurfere. De heldige lystfiskere fanger hornfisk, multer og havørreder. Kysten omkring Nyrup Bugt er stemplet af strandvolde, klinter, sand- og stenstrande samt grønne områder. Bag kysten ligger et stort sommerhusområde. Det er her, vi er. Huset er et klassisk, sort træhussommerhus med hvide vinduer på 75 m2 plus anneks. Nemlig, plads til børn og venner på besøg. Det er bygget i 1999 og altid passet godt på. Grunden er på 1.605 m2 med en have, der er vild med vilje. Næsten. Der er klippet en sti i græsset, en sti, der viser vej til solpletter og frokostskygge. Charmerende og hyggeligt er det, alt er lige til at flytte ind i. Duften af lyng og træer Skovduevej 37 ligger mellem Rørvig og Nykøbing Sjælland. Naturen er stor, vild og smuk heroppe. Her er skove, lyng og dyreliv. Fra Rørvig er der genvejsfærge til Hundested, og så har byen en smuk, gammel bykerne med charmerende fisker- og skipperhuse. Med 6.000 indbyggere, specialbutikker, supermarkeder, caféer og restauranter er Nykøbing Sjælland Odsherreds købstad. Med salt og vand i luften, og med duften af lyng og træer kan man nå alt på en cykel. Bare en time fra København. Det bliver ikke meget bedre at have sommerhus på Sjælland.