Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Fjernet fra boligsiden
2.195.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
2.195.000 kr.
1998
jun.
Solgt, alm. frit salg
475.000 kr.
Maj
Fjernet fra boligsiden
2.195.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
2.195.000 kr.
1998
jun.
Solgt, alm. frit salg
475.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 32.605 indbyggere i Odsherred Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 12,3‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Nykøbing Skole | 1,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Skolerne i Egebjerg, Nykøbing og Odden | 1,2 km | 3,6 af 6.0 | 6,7 af 12 |
| Højby Skole | 5,0 km | 3,5 af 6.0 | 6,5 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til Skovduevej 22. Et indbydende sommerhus beliggende i rolige og naturskønne omgivelser tæt på en af områdets gode og børnevenlige sandstrande. Her får I en skøn base til ferier og weekender, hvor nærheden til både skov og vand skaber de perfekte rammer for afslapning.Ejendommen fremstår velhold...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Skovduevej i Odsherred. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er bygget i 1991 . Inde i sommerhuset er der 89 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 1998-06-19. Dengang blev huset solgt til kr. 475.000.
Der har været 2 salg af Skovduevej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver