Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
mar.
Fjernet fra boligsiden
1.495.000 kr.
2024
mar.
Solgt, alm. frit salg
1.495.000 kr.
2024
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
2024
mar.
Fjernet fra boligsiden
1.495.000 kr.
2024
mar.
Solgt, alm. frit salg
1.495.000 kr.
2024
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
1.495.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Jægerspris Skole | 10,2 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Jægerspris Skole, afd. Jægerspris | 10,2 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Trekløverskolen, afd. Græse Bakkeby | 12,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til Skjoldsvej 30 i Kulhuse. Det skønne fritidshus er opført i 1971 og byder på 72 boligkvadratmeter fordelt over hovedhus og et anneks, derudover får I her et ekstraordinært udemiljø med flere terrasser og en fantastisk have med plads til det hele og som er farverig ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Sommerhuset ligger på Skjoldsvej i Frederikssund. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er bygget i 1971 . Inde i fritidsboligen er der 43 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 2 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 2024-03-24. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.495.000.
Skjoldsvej er solgt 4 siden 1992.