Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2021
jun.
Solgt, alm. frit salg
750.000 kr.
2021
jun.
Fjernet fra boligsiden
695.000 kr.
2021
jun.
Udbudt til salg på boligsiden
695.000 kr.
2021
jun.
Solgt, alm. frit salg
750.000 kr.
2021
jun.
Fjernet fra boligsiden
695.000 kr.
2021
jun.
Udbudt til salg på boligsiden
695.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 29.347 indbyggere i Lejre Kommune. Kommuneskatten er på 25,31% og grundskyldspromillen på 9,6‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Bramsnæsvigskolen | 2,2 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Kirke Hyllinge Skole | 3,1 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Kirke Saaby Skole | 7,6 km | 3,5 af 6.0 | 7,1 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
På Skjoldbregnen 3 får I stemningsfulde, overdækkede terrasser, charmerende og velholdte indretningsdetaljer, god udnyttelse af kvadratmetrene og en stor, velholdt og solrig have. Alt sammen indenfor gåafstand af både vandet og smukke Ejby Ådal. Dette hyggelige fritids...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Skjoldbregnen i Lejre, kommer du til denne fritidsoblig. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er bygget i 1977 . Inde i sommerhuset er der 40 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2021-06-27. Dengang blev huset solgt til kr. 750.000.
Der har været 2 salg af Skjoldbregnen siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver