Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
maj
Fjernet fra boligsiden
4.250.000 kr.
2024
maj
Udbudt til salg på boligsiden
4.250.000 kr.
2013
jan.
Solgt, alm. frit salg
894.000 kr.
2024
maj
Fjernet fra boligsiden
4.250.000 kr.
2024
maj
Udbudt til salg på boligsiden
4.250.000 kr.
2013
jan.
Solgt, alm. frit salg
894.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 45.751 indbyggere i Vordingborg Kommune. Kommuneskatten er på 26,3% og grundskyldspromillen på 13,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Møn skole | 5,9 km | 3,6 af 6.0 | 6,3 af 12 |
| Møn Skole, Hjertebjerg | 5,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Møn Skole, Stege | 5,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til dette historiske sommerhus, idyllisk placeret for enden af en stille blind vej og kun få skridt fra den skønne Ulvshale Strand på Møn. Forestil dig at vågne op til den betagende udsigt over både vand og skov. Med den beroligende lyd af bølgerne og den friske duft af havlu...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Sommerhuset ligger på Sandvejen i Vordingborg. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Fritidsboligen er opført i 1938 og bygget om i 2012. Inde i sommerhuset er der 124 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er i hvert sit rum, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2013-01-25. Dengang blev huset solgt til kr. 894.000.
Sandvejen er solgt 3 siden 1992.