


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
September
Udbudt til salg på boligsiden
1.095.000 kr.
2005
maj
Solgt, alm. frit salg
750.000 kr.
1975
Bygget
September
Udbudt til salg på boligsiden
1.095.000 kr.
2005
maj
Solgt, alm. frit salg
750.000 kr.
1975
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 49.798 indbyggere i Varde Kommune. Kommuneskatten er på 25,1% og grundskyldspromillen på 17,7‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Blåbjergskolen - Nr. Nebel | 580 m | 3,6 af 6.0 | 7 af 12 |
| Blåbjergskolen - Lunde-Kvong | 5,4 km | 3,7 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Blåbjergskolen - Outrup | 7,1 km | 3,7 af 6.0 | Ikke oplyst |
Velindrettet villa, opført i røde sten, beliggende på en af byens rolige villaveje, med minimal trafik, og tæt på børnehave, skole, fritidsaktiviteter og med nem adgang til alle byens indkøbsmuligheder. Villaen trænger til istandsættelse og modernisering, men kan herefter blive en rigtig hyggelig bolig. Til huset hører en stor flisebelagt indkørsel med en stor garage, herudover er der også en rigtig fin sydvestvendt terrasse med masser af læ og sol, og hvor man sidder helt privat og ugenert. Stort klinkebelagt bryggers med vaskemaskine og masser af opbevaringsplads. Herudover er der også en stor forgang med god garderobeplads. Velindrettet køkkenafdeling med god bord- og skabsplads, samt en hyggelig spiseplads. Omdrejningspunktet i huset er den store stue, hvor spisestue og opholdsstue smelter sammen og danner rammen om samvær og hygge med familie og venner. Fra stuen er der udgang til en skøn udestue, hvorfra man kan bevæge sig videre ud på terrassen. Klinkebelagt badeværelse med bruseniche, vask i skabsarrangement samt badekar. Huset rummer 3 gode soveværelser, hvor af det ene er indrettet som kontor. En ejendom med et godt udgangspunkt for den køber, der ønsker at sætte sit eget præg på boligen. Med istandsættelse og modernisering kan her skabes et attraktivt familiehjem med en central beliggenhed tæt på byens bekvemmeligheder. Kontakt os for fremvisning.