Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
okt.
Fjernet fra boligsiden
860.000 kr.
2024
okt.
Solgt, alm. frit salg
800.000 kr.
2024
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
860.000 kr.
2024
okt.
Fjernet fra boligsiden
860.000 kr.
2024
okt.
Solgt, alm. frit salg
800.000 kr.
2024
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
860.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 56.218 indbyggere i Ringkøbing-Skjern Kommune. Kommuneskatten er på 25% og grundskyldspromillen på 16,4‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Bork Skole | 2,9 km | 3,8 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Stauning Skole | 15,0 km | 3,9 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Tarm Skole | 16,8 km | 3,7 af 6.0 | 6,5 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Fritidshus beliggende helt nede i bunden af Rylevænget, med minimal forbikørende trafik. Her er en dejlig have med mulighed for leg og boldspil, og her er nogle fine terrasser – den ene er overdækket. I det hele taget en rigtig god grund med masser af sol og læ. Her er en stor indkørsel med ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Rylevænget i Ringkøbing-Skjern, kommer du til det her sommerhus. Er sommerhuset interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Fritidsboligen er opført i 1972 og bygget om i 1977. Inde i fritidsboligen er der 75 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2024-10-17. Dengang var salgsprisen kr. 800.000.
Der har været 4 salg af Rylevænget siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver