Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2024
apr.
Fjernet fra boligsiden
2.195.000 kr.
2024
apr.
Solgt, alm. frit salg
2.195.000 kr.
2024
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
2.195.000 kr.
2024
apr.
Fjernet fra boligsiden
2.195.000 kr.
2024
apr.
Solgt, alm. frit salg
2.195.000 kr.
2024
mar.
Udbudt til salg på boligsiden
2.195.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 94.932 indbyggere i Kolding Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Sjølund-Hejls Skole | 3,9 km | 3,8 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Sdr. Bjert Skole | 5,5 km | 3,8 af 6.0 | 8 af 12 |
| Dalby Skole | 8,2 km | 3,9 af 6.0 | 7,6 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Lækkert sommerhus ved Grønninghoved Strand! På Rugmarken i Grønninghoved sælges dette meget velholdte og skønne sommerhus der ligger på en 792 m2 nem grund der er udlagt i græs og som har flere gode terrasser og mange lækroge på grunden. Via stisystemer er der kort afstand til vandet. Sommerhuset e...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Rugmarken i Kolding, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Sommerhuset er opført i 2006 . Inde i fritidsboligen er der 77 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Seneste salgsdato for fritidsboligen var den 2024-04-12. Dengang blev huset solgt til kr. 2.195.000.
Rugmarken er solgt 4 siden 1992.