


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
4.195.000 kr.
2024
okt.
Fjernet fra boligsiden
4.100.000 kr.
2023
jun.
Udbudt til salg på boligsiden
4.100.000 kr.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
4.195.000 kr.
2024
okt.
Fjernet fra boligsiden
4.100.000 kr.
2023
jun.
Udbudt til salg på boligsiden
4.100.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 62.848 indbyggere i Køge Kommune. Kommuneskatten er på 25,26% og grundskyldspromillen på 5,3‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Ejby Skole | 2,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Højelse Skole | 3,6 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| 10. klasse Campus Køge | 6,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
I landsbyen St. Ladager i udkanten af Køge kommune 3 km. nord for Ejby, med nem adgang til Ll. Skensved og evt. Viby samt skole og indkøb i Ejby. Ligger denne spændende ejendom med fantastisk udsigt over åbne marker i hjørnet af landsbyen. 2 plans velholdt bolig med hyggelig atmosfære, stort køkken alrum med trappe til 1. salen, opholdsstue, entré, stort badeværelse, værelsekontor med adgang bryggers yderligere toilet/bad. 1. sal på boligen 2 gode værelser. Fra boligen kan man gå direkte ud i værksted/hobbyafdelingen, som i dag bruges til smedje og værksted for reparation af plæneklippere med mere, Virkelig gode lokaler med flere afdelinger, og lager på 1. salen. Uden for dette er der separat udstillingshus/salgslokale (kunne også bruges til mange andre ting. Haven er et kapitel for sig og her er der stort drivhus (orangeri), stor plads til køkkenhave, mange frugttræer og afdeling som har været benyttet som stald. En ejendom som har mange anvendelsesmuligheder, såvel ude som inde, har i et spændende formål, så kom og kig.