Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2021
dec.
Fjernet fra boligsiden
1.545.000 kr.
2021
dec.
Solgt, alm. frit salg
1.545.000 kr.
2021
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
1.545.000 kr.
2021
dec.
Fjernet fra boligsiden
1.545.000 kr.
2021
dec.
Solgt, alm. frit salg
1.545.000 kr.
2021
aug.
Udbudt til salg på boligsiden
1.545.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 38.234 indbyggere i Jammerbugt Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 13,2‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Jetsmark Skole | 9,3 km | 3,6 af 6.0 | 6,6 af 12 |
| Brovst Skole | 12,4 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Saltum Skole | 13,1 km | 3,7 af 6.0 | 6,8 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Nu udbydes et af områdets bedst beliggende fritidshuse i Rødhus Klit. Her får i et enestånde kig til klitterne og området. Her er sommerhushygge i klitterne med ro og idyl, få minutters gang til stranden. Den uforstyrrede gårdhave er en solrig lille retræte, hvor der er god plads til grillhygge og afslapning og mulighed for...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Fritidsboligen ligger på Rødhus Klitvej i Jammerbugt. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Sommerhuset er opført i 1979 . Inde i sommerhuset er der 76 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 3 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2021-12-19. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.545.000.
Der har været 2 salg af Rødhus Klitvej siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver