


Fritidsbolig
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.195.000 kr.
2020
feb.
Solgt, alm. frit salg
230.000 kr.
2016
aug.
Solgt, alm. frit salg
420.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.195.000 kr.
2020
feb.
Solgt, alm. frit salg
230.000 kr.
2016
aug.
Solgt, alm. frit salg
420.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 48.309 indbyggere i Kalundborg Kommune. Kommuneskatten er på 24,2% og grundskyldspromillen på 16,6‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Gørlev Skole | 3,5 km | 3,4 af 6.0 | 5,6 af 12 |
| Kirke Helsinge Skole | 4,9 km | 3,5 af 6.0 | 6,1 af 12 |
| Hvidebækskolen | 7,3 km | 3,5 af 6.0 | 5,8 af 12 |
Dette sommerhus er definitionen på sol, sommer og familiehygge. Sommerhuset er beliggende meget fredeligt på en lukket vej, hvor der er stier til den børnevenlige sandstrand, stier langs Halleby-åen, hvor du kan sætte kanoen i og sejle en lille tur. Sommerhuset er med facader som sortmalet træbeklædning, hvide vinduer og bølgeeternittag. Lyst og venligt indrettet: Stor stue med plads til både spisebord og hyggekrog med tv, luft til luft varmepumpe, pejs med indsats placeret i stuen, så varmen kommer godt rundt, 2 værelser, hyggeligt køkken med god skabs- og bordplads, flisebadeværelse med bruseniche. Pæne og meget praktiske laminatgulve og lyse lofter. Fra stuen udgang til en skøn overdækket terrasse med god plads til afslapning og havemøbler. Endnu en lille overdækket terrasse, hvor aftensolen kan nydes. Sidebygning med carport, "gæsteanneks" og hobbyværksted/opbevaring. Haven er solrig, udlagt med græsplæne og meget velegnet til boldspil, ældre beplantning. Grunden vender helt rigtigt, hvis du holder af solnedgangen. HER FÅR DU ET CHARMERENDE SOMMERHUS, DER BYDER PÅ SOL, SOMMER, FAMILIEHYGGE OG GÅAFSTAND TIL SANDSTRANDEN !