Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
1996
Ombygning
1994
apr.
Solgt, alm. frit salg
230.000 kr.
1965
Bygget
1996
Ombygning
1994
apr.
Solgt, alm. frit salg
230.000 kr.
1965
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 31.515 indbyggere i Halsnæs Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 10,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Hundested Skole | 811 m | 3,6 af 6.0 | 6,6 af 12 |
| Melby Skole | 6,6 km | 3,6 af 6.0 | 7 af 12 |
| Unge- og Kulturcenter Halsnæs, 10. klassecenter | 9,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Kører du til Rævetoften i Halsnæs, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Sommerhuset er opført i 1965 og ombygget i 1996. Inde i fritidsboligen er der 66 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro i sommerhuset.
Seneste salgsdato for sommerhuset var den 1994-04-25. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 230.000.
Rævetoften er solgt 1 siden 1992.