Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2025
okt.
Fjernet fra boligsiden
1.695.000 kr.
2025
okt.
Solgt, alm. frit salg
1.695.000 kr.
2025
okt.
Udbudt til salg på boligsiden
1.695.000 kr.
2025
okt.
Fjernet fra boligsiden
1.695.000 kr.
2025
okt.
Solgt, alm. frit salg
1.695.000 kr.
2025
okt.
Udbudt til salg på boligsiden
1.695.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 63.544 indbyggere i Hjørring Kommune. Kommuneskatten er på 26,21% og grundskyldspromillen på 16,5‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Hirtshals undervisningssted | 2,4 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| SkoleCenter Hirtshals | 2,4 km | 3,6 af 6.0 | 6,3 af 12 |
| Tornby undervisningssted | 3,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til Rævestien 6 – et lyst og indbydende sommerhus på 74 m², beliggende på en naturskøn grund med udsigt til det smukke klitlandskab. Her får du et yderst velholdt og funktionelt indrettet fritidshus med masser af charme og plads til hele familien. Indendørs byd...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Kører du til Rævestien i Hjørring, kommer du til denne fritidsoblig. Er fritidsboligen interessant for dig, kan du læse meget mere herunder.
Sommerhuset er bygget i 1977 . Inde i sommerhuset er der 74 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2025-10-16. Salgsprisen for fritidsboligen var dengang kr. 1.695.000.
Rævestien er solgt 1 siden 1992.