


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
2.265.000 kr.
Juni
Fjernet fra boligsiden
2.265.000 kr.
2025
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
2.265.000 kr.
Juli
Udbudt til salg på boligsiden
2.265.000 kr.
Juni
Fjernet fra boligsiden
2.265.000 kr.
2025
sep.
Udbudt til salg på boligsiden
2.265.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 23.649 indbyggere i Stevns Kommune. Kommuneskatten er på 26% og grundskyldspromillen på 8,3‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Store Heddinge Skole | 3,9 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Hotherskolen | 7,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Stevns Dagskole | 7,8 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Ejendommen er beliggende imellem Køge og St. Heddinge, med mulighed for offentlig transport til Køge med bus eller Tog. Ejendommen ligger naturskønt, med egen sø og jorden samlet omkring bygningerne. Her fornemmes dyrelivet tæt på da mark, sø og skov giver optimale betingelser for en rig fauna. Ejendommes stuehus samt garage/værksted (2006) har nyere betontegl og pudset mur. Stuehuset har gulvvarme i størstedelen af underetage, og indeholder et køkkenalrum med direkte udgang til terrassen. Køkkenet er etableret med en køkken-ø, med en stor rå betonplade. Gulvet har store sorte fliser, som ligeledes benyttes i det tilstødende værelse, badeværelset og entreen. Endvidere et disponibelt rum, samt et bryggers med toilet og vask. 1 salen indeholder et stort rum med synlige bjælker, der kan selvfølgelig etableres flere værelser Bygningen med de tre porte, er opført i 2006 med delvis gulvarme, fyrrum ogopbevaringsrum. Der er en meget stort "loftrum" over denne bygning, hvor der etableret lysindfald fra vinduer. Der skal etableres gulv m.v., hvis alle m2 skal udnyttes, måske til en bolig mere, liberalt erhverv eller opbevaring. Det er en spændene ejendom, som har mange fremtidige anvendelses muligheder til den mindre familie eller til flere. Der er børnepasning i Klippinge, offentlig skole i Store Heddinge, privatskole i Magleby, strand og skov og ikke mindst STEVS som virkelig byder alle velkommen, ikke kun med sin skønne natur, men også foreningsliv og hjertevarme mennesker. Huset opvarmes med pillefyr, og varmepumpe. Kontakt ejendomsmægler Hanna Loberg for fremvisning.