


Landejendom
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Oktober
Udbudt til salg på boligsiden
3.995.000 kr.
2008
maj
Solgt, familiehandel
1.050.000 kr.
2006
mar.
Solgt, alm. frit salg
2.100.000 kr.
Oktober
Udbudt til salg på boligsiden
3.995.000 kr.
2008
maj
Solgt, familiehandel
1.050.000 kr.
2006
mar.
Solgt, alm. frit salg
2.100.000 kr.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 94.932 indbyggere i Kolding Kommune. Kommuneskatten er på 25,5% og grundskyldspromillen på 11,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Alminde-Viuf Fællesskole | 3,7 km | 3,7 af 6.0 | 7,4 af 12 |
| Vester Nebel Skole | 7,5 km | 3,8 af 6.0 | Ikke oplyst |
| Eltang Skole og Børnehave | 8,0 km | 3,7 af 6.0 | Ikke oplyst |
Velkommen til Viuf Plantagevej 65 i Viuf – en sjældent udbudt landejendom med masser af plads, naturskøn beliggenhed og attraktive muligheder for både den store familie, den selvstændige erhvervsdrivende eller køberen, der ønsker ekstra indtægter fra udlejning. Ejendommen rummer hele 512 m² bolig fordelt på hovedhus samt to selvstændige lejligheder og ligger på en fantastisk grund på næsten 4,7 hektar.Her får I en ejendom, hvor landlig idyl, moderne komfort og gode anvendelsesmuligheder går hånd