Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
2006
Ombygning
2001
jan.
Solgt, alm. frit salg
350.000 kr.
1966
Bygget
2006
Ombygning
2001
jan.
Solgt, alm. frit salg
350.000 kr.
1966
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 46.358 indbyggere i Frederikssund Kommune. Kommuneskatten er på 25,7% og grundskyldspromillen på 12‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Jægerspris Skole | 2,1 km | 3,6 af 6.0 | 6,8 af 12 |
| Jægerspris Skole, afd. Jægerspris | 2,1 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Fjordlandsskolen, afd. Dalby | 4,7 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
Kører du til Planetvej i Frederikssund, kommer du til denne fritidsoblig. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige informationer på den her side
Fritidsboligen er bygget i 1966 og bygget om i 2006. Inde i fritidsboligen er der 69 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med madlavning, spil og meget mere.
Når børnenes lege bliver for vilde, kan de voksne sende dem ind i et af de 3 værelser, så der kan blive mere ro på fællesarealerne.
Fritidsboligen blev sidst solgt den 2001-01-07. Dengang blev huset solgt til kr. 350.000.
Planetvej er solgt 1 siden 1992.