Fritidsbolig
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
August
Fjernet fra boligsiden
1.165.000 kr.
August
Solgt, alm. frit salg
1.165.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.165.000 kr.
August
Fjernet fra boligsiden
1.165.000 kr.
August
Solgt, alm. frit salg
1.165.000 kr.
Maj
Udbudt til salg på boligsiden
1.165.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 41.762 indbyggere i Mariagerfjord Kommune. Kommuneskatten er på 25,9% og grundskyldspromillen på 15,7‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Hadsund Skole | 5,2 km | 22,212 af 6.0 | 7,1 af 12 |
| Havbakkeskolen | 11,1 km | 8,793 af 6.0 | 7,3 af 12 |
| Mariager Skole | 12,4 km | 12,002 af 6.0 | 7,5 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Velkommen til dette velindrettede og rummelige fritidshus beliggende i de naturskønne og fredelige omgivelser i Ajstrup ved Hadsund. Her får I et skønt fristed med en generøs grund på hele 4.495 m², flere terrasser og en planløsning, der gør huset ideelt til både familieferier og afslapning året r...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Sommerhuset ligger på Pilevænget i Mariagerfjord. Ser det spændende ud, kan du få mange nyttige oplysninger på den her side
Fritidsboligen er opført i 1979 og bygget om i 2003. Inde i sommerhuset er der 102 kvadratmeter, hvor store og små kan sysle med legetøj, familiehygge og meget mere.
Er der brug for, at børn og voksne er adskilt, er der 4 værelser at dele sig op it, så voksensnak ikke bliver forstyrret af børneleg og omvendt.
Sommerhuset blev sidst solgt den 2026-08-12. Salgsprisen for sommerhuset var dengang kr. 1.165.000.
Der har været 2 salg af Pilevænget siden 1992, hvor boligsalg blev digitaliseret på Den Offentlige Informationsserver