Ejerlejlighed
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Februar
Solgt, alm. frit salg
5.675.000 kr.
1935
Bygget
Februar
Solgt, alm. frit salg
5.675.000 kr.
1935
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Der er 75.033 indbyggere i Gentofte Kommune. Kommuneskatten er på 24,24% og grundskyldspromillen på 5,1‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Skovshoved Skole | 593 m | 3,8 af 6.0 | 8,2 af 12 |
| Ordrup Skole | 902 m | 3,8 af 6.0 | 8,4 af 12 |
| Skovgårdsskolen | 1,4 km | 3,8 af 6.0 | 8,6 af 12 |
Det skrev mægleren, da boligen blev sat til salg:
Indflytningsklar og totalrenoveret stuelejlighed i hjertet af CharlottenlundVelkommen til Ordrup Jagtvej 151, st. th. – en gennemgribende renoveret og særdeles indbydende lejlighed med en attraktiv placering midt mellem Charlottenlund, Ordrup og Skovshoved. Her bor du i rolige omgivelser med kort afstand til både skov, strand og byliv – en ...
Beskrivelsen af teksten om boligen er beskyttet og må derfor ikke kopieres eller på anden vis genbruges.
Den her lejlighed ligger på Ordrup Jagtvej i Gentofte Kommune. Synes du, beliggenheden er spændende, så læs videre herunder.
Seneste salgsdato på lejligheden er den 2026-02-23. Prisen var kr. 5.675.000. lejligheden er blevet handlet 1 gange siden 1992.
Byggeåret for lejligheden er 1935. Den har et boligareal på 73 kvadratmeter. Her har familien 3 værelser at indrette sig i.