


Villa
Boligen Arkitekten har tænkt i maksimale lysindfald, og lagt huset i en 90 graders vinkel mod syd og vest. Huset er bygget i mursten i 1994 med tegl på taget. Boligen er ind- og udvendigt løbende vedligeholdt og moderniseret. Vinklerne giver mulighed for anderledes indretning der også tilføjer boligen en særlig dimension indenfor. Boligen er 150m2 stor, med 3 gode værelser samt gode store fællesarealer. Den store grund på 1209m2 giver mulighed for at en fantastisk udvidelse af boligarealet hvis de 150m2 bolig ikke rækker til jeres behov. Indretningen Pæn entré leder til 3 værelser, 2 brusebadeværelser, den store meget lyse stue, hvor det er muligt at etablere yderligere ét værelse om ønsket, køkkenet der fungerer som familiens samlingssted som spisekøkken, og med det bagvedliggende bryggers. Værd at bemærke ArkitekturenGulvvarme i hele husetIndflytningsklar bolig1209 m2 grundStor dobbelt-garage med porteStranden for enden af vejen Rundt om boligen Haven er stor, og anlagt med flere terrasser, smuk beplantning og indeholder også et opholdsdrivhus. Der er opvokset hæk mod vejen. Huset er placeret længst mod nord så haven primært ligger i solens bane. Den store dobbelt-garage sikrer maksimal komfort hele året rundt, og giver muligheder for hobby og større festligheder afholdt under tag. Omgivelserne og området Naturen er for enden af vejen. Kyststrækningen med sin fantastisk badestrand, og Staunings Ø er kendt for sit fantastiske fugleliv og de smukke eng- og sivområder. Solrød Solrød er et eftertragtet sted at bo, med stor fokus på udvikling af det lokale, herunder caféer og restauranter, et godt detailhandelsliv og adskillige dagligvarebutikker. Solrød byder på et meget righoldigt udbud af sportsfaciliteter, herunder anlæg og haller der rummer fodbold (kunstgræs og alm.), tennisbaner (grus og kunst), svømmehal, badminton, gymnastik, kampsport, golf, ridning o.m.m En tur til stranden, Trylleskoven og Karlstrup Kalkgrav er også altid yndede udflugtsmål. Skolerne med deres SFO- og klubtilbud er geografisk godt fordelt så der er et tilbud i nærheden uanset hvor du bosætter dig. Med nem transport til København ad motorvejen eller med S-toget er Solrød et yndet sted at bosætte sig. Drømmer du om et nyt hjem og har en bolig der skal sælges? Kontakt os på 56 130 130 eller mail. Vi er lokalkendte, fagligt kompetente, og leverer resultater hver gang. Som din ejendomsmægler har vi hos Kystens Boliger fokus på hele din oplevelse hos Kystens Boliger.
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
April
Udbudt til salg på boligsiden
7.995.000 kr.
2001
mar.
Solgt, alm. frit salg
2.599.200 kr.
2000
mar.
Solgt, alm. frit salg
2.666.000 kr.
April
Udbudt til salg på boligsiden
7.995.000 kr.
2001
mar.
Solgt, alm. frit salg
2.599.200 kr.
2000
mar.
Solgt, alm. frit salg
2.666.000 kr.
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 24.579 indbyggere i Solrød Kommune. Kommuneskatten er på 24,99% og grundskyldspromillen på 7,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Uglegårdsskolen | 995 m | 3,7 af 6.0 | 7,8 af 12 |
| 10Solrød | 2,0 km | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Munkekærskolen | 2,4 km | 3,7 af 6.0 | 7,6 af 12 |
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|