


Villa
Så længe har boligen været til salg
Se prisudviklingen for denne bolig samt området, den ligger i. Dyk ned i historiske data og følg markedets udvikling, så du kan blive opdateret på tendenserne i området.
Se tidslinjen for boligens historie på markedet.
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
1.625.000 kr.
1950
Bygget
Marts
Udbudt til salg på boligsiden
1.625.000 kr.
1950
Bygget
Grafen viser udviklingen i salgspris pr. m2 i området boligen ligger i
Bemærk at der kun optræder data for de måneder, hvor der har været minimum fem handler i hver af de tre forudgående måneder.
| Navn | Pris | Boligtype | Størrelse | Salgsdato | m² pris | Afstand |
|---|
Her finder du information om grunden, miljø-forhold og interessen for boligen – alt samlet for at give dig et komplet overblik.
Se udviklingen i visninger, klik til mægler og gemt af brugere i al boligens tid på markedet
Der er 115.423 indbyggere i Esbjerg Kommune. Kommuneskatten er på 26,1% og grundskyldspromillen på 9,9‰.
| Navn | Afstand | Trivsel | Karaktergns. |
|---|---|---|---|
| Bakkeskolen | 707 m | 3,9 af 6.0 | 6,1 af 12 |
| Præstegårdsskolen - Specialkl. – Bakkeskolen | 707 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
| Præstegård - Områdeskole | 877 m | Ikke oplyst | Ikke oplyst |
I det skønne Jerne, med kort afstand til indkøbsmuligheder, skole, uddannelses faciliteter mv, tilbydes denne velholdte 1 plans villa, med høj kælder. Villaen er opført i røde sten, med et rødt tagstenstag pålagt og er beliggende for enden af blind vej, med minimal trafik og har tilhørende solrig have. Indvendigt tilbydes følgende indretning : Pæn lys entre med god plads til garderobe. Pænt gæstetoilet. Stort lyst soveværelse, med indbyggede skabe samt indbygningsspots i loftet. Nydelig køkken, med god plads til køkkenbord, køkkenelementer i hvidt, flotte bordplader i granit samt træ, pænt vinylgulv samt udgang til lækker ophævet træterrasse. Dejlig lys opholdsstue, med god plads til spisebord samt gode møbleringsmuligheder for indretning af hyggelig opholdsstue, smukt loft og der er pålagt gulvtæppe. Hele stueplan har flotte fyldningsdøre isat. I kælderen forefindes : Stort lyst bryggers, med klinkegulv, skabsplads og plads til vaskemaskine & tørretumbler. 2 disp. rum, med varme og højt til loftet. Installationsrum. Stort flot badeværelse, med glasbrusevæg til den store sep. bruseniche, flotte klinker på gulv samt vægge, nydeligt badeværelses miljøskab, med nedfældet håndvask, gulvvarme mv. Der er ind/udgang fra kælderen til haven. Hele villaen fremstår i god samt vedligeholdt stand og sælges til overtagelse, efter nærmere aftale. Har Du lyst til en uforbindende besigtigelse af denne villa, da kontakt venligst vort kontor og aftal nærmere.